Ο Ηρακλής επικράτησε 2-0 του Τυρνάβου και η Ζάκυνθος 1-0 του Αιγινιακού, σε παιχνίδια για την 3η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Football League και έτσι διατήρησαν το αήττητο σερί.

Ο «Γηραιός» ανέβηκε στους εννέα βαθμούς μετά το σημερινό παιχνίδι. Τα δύο τέρματα πέτυχε ο Λουκίνας στο 32ο και στο 74ο λεπτό.

Η Ζάκυνθος έφτασε επίσης τους εννέα βαθμούς, με γκολ του Ευθυμιάδη μόλις στο 10ο λεπτό.

Στο τρίτο παιχνίδι του βόρειου ομίλου, ο Εθνικός Σερρών και ο Φωκικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Μαρίνου στο 65′ και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Γκατσέσα στο 67′.

Στον 1ο όμιλο ο Αχαρναϊκός με δύο τέρματα του Ιορδανίδη στο 11′ και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων κέρδισε με σκορ 2-0 τον Φωστήρα στον Ταύρο.