Σαν… σίφουνας πέρασε τη Δευτέρα από τα Γιαννιτσά η Κέρκυρα, μετατρέποντας σε υγιεινό περίπατο τον εκτός έδρας αγώνα της με την τοπική Αναγέννηση.

Οι Φαίακες συνέτριψαν με 4-1 τους γηπεδούχους στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 14ης αγωνιστικής της Football League και συνέχισαν την ξέφρενη πορεία τους με στόχο την επιστροφή τους στη Super League.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 13′ με τον Μπαλντοβαλίεφ, ωστόσο πέντε λεπτά αργότερα η ομάδα του Τοπαλίδη (έκανε ντεμπούτο σήμερα) ισοφάρισε με τον Χαρμάνα.

Στο δεύτερο μισό η Κέρκυρα «καθάρισε» το παιχνίδι μέσα σ’ ένα τέταρτο, κάνοντας το 2-1 στο 74′ με τέρμα του Γεωργακόπουλου. Στο 87′ ο Καραδέμητρος έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, ενώ το τελικό 4-1 το έγραψε στις καθυστερήσεις με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Μπαλντοβαλίεφ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Γιάννης Τοπαλίδης): Καραογλανίδης, Χατζόγλου, Καρτάλ, Παλάσκας, Λυσίτσας (54′ Σισηρόπουλος), Ιβανίδης, Μπαξεβάνος, Χαρμάνας (86′ λ.τρ. Σάρρος), Λαμπάκης, Καράμπελας, Αναστασίου (59′ Χατζηστεφάνου).