Εύκολη χαρακτήρισε τη νίκη (1-0) του Παναθηναϊκού επί του ΠΑΟΚ ο Γιάννης Αναστασίου στη συνέντευξή Τύπου μετά το τέλος του αγώνα στην Τούμπα.

«Είναι αρκετά επίπονη η διαδικασία των πλέι-οφ. Ξέραμε ότι με θετικό αποτέλεσμα θα κάνουμε ένα μεγάλο βήμα για την πρωτιά. Ελέγξαμε το παιχνίδι, δημιουργήσαμε φάσεις και πετύχαμε ένα γκολ πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το διαχειριστήκαμε σωστά, ο ΠΑΟΚ δεν έκανε φάσεις. Τώρα η προσοχή μας είναι στο ματς της Κυριακής, που θα είναι εντελώς διαφορετικό. Ξέραμε ότι με την καλή κυκλοφορία και την καλή φυσική κατάσταση που έχουμε θα είμαστε κοντά στη νίκη, ήταν ένα εύκολο διπλό», ανέφερε αρχικά ο προπονητής των «πράσινων».

Όσο για τη φυσική κατάσταση της ομάδας αυτή την εποχή επισήμανε: «Είμαστε σε καλό επίπεδο αλλά όλα παίζουν ρόλο. Και η τύχη και η πίστη για να πετύχεις το στόχο».

Eπιμέλεια: Μπάμπης Παπαφιλιππάκης