Βήμα πρόκρισης για την επόμενη φάση του Europa League έκανε η Ανζί.

Η ρωσική ομάδα ποδοσφαίρου επικράτησε εντός έδρας την Πέμπτη με 2-0 της Γιούνγκ Μπόις, και έφτασαν τους τέσσερις βαθμούς στον όμιλό της (προερχόταν από την ισοπαλία με την Ουντινέζε).

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Σάμουελ Ετό, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του. Ο Κανερουνέζος στράικερ άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 62ο λεπτό, ενώ διαμόρφωσε το τελικό σκορ με γκολ στις καθυστερήσεις.

Aνζί: Γκαμπούλοφ, Σαμπά, Ζοάο Κάρλος (78’ Γκαμπούλοφ), Ταγκιρμπέκοφ (17’ Ζιρκόφ), Αγκαλάροφ, Ζουσιλέι, Σατόφ, Ντιαρά, Μπουσουφά, Ετό, Τραορέ (63’ Καρσελά Γκονζάλεζ)

Γιουνγκ Μπόις: Βόλφι, Ογιάλα, Νεφ, Ζβέροτιτς, Βεσκόβατς, Λέσιακς, Κοστάντζο, Σνέουλι (67’ Φρέι), Βίκτκιεβιτς (77’ Γκονζάλεζ), Μπομπαντίγια, Ζάρατε (67’ Νουτσόλο)