Τον αποκλεισμό από τα προημιτελικά του γαλλικού Λιγκ Καπ γνώρισε η Λιόν. Οι «λιονέ» ηττήθηκαν την Τετάρτη με 3-1 σκορ από τη Νις κι έτσι αποχαιρέτησαν πρόωρα τη διοργάνωση.

Άξιο αναφοράς είναι το γεγονός ότι και τα τέσσερα γκολ της αναμέτρησης μπήκαν στο πρώτο 20λεπτο του ματς.

Μόλις στο 6’ η Νις πήρε το προβάδισμα με το εύστοχο πέναλτι του Εϊσερίκ, όμως ο Γκομίς ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα για τους φιλοξενούμενους.

Η απάντηση της Νις πάντως ήταν άμεση. Στο επόμενο λεπτό ο Τραορέ έβαλε ξανά τους «νισουά» μπροστά στο σκορ, ενώ ο Σίβελι στο 15’ έκανε το 3-1, που διατηρήθηκε έως το τέλος.

Στο 51’ η Λιόν πέτυχε γκολ με τον Γκομίς στο 51’ όμως δεν μέτρησε ως οφ σάιντ, ενώ στο 66’ δεν μέτρησε τέρμα της Νις, ύστερα από κόρνερ, καθώς ο διαιτητής σφύριξε επιθετικό φάουλ.