Την πρώτη νίκη στο φετινό ιταλικό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Ελλάς Βερόνα, επικρατώντας στο «Μπεντεγκόντι» με 2-1 της Παλέρμο, στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η δεύτερη αγωνιστική.

Ο Αντρέα Μαντορλίνι ξεκίνησε με βασικούς τους Μόρα, Χριστοδουλόπουλο και Ταχτσίδη, ενώ ο Σαβιόλα έμεινε στον πάγκο και δεν χρησιμοποιήθηκε, με τον Λόπες να αντικαθιστά στο 66΄ τον Χριστοδουλόπουλο.

Οι φιλοξενούμενοι του Τζουζέπε Ιακίνι άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό με τον Βάσκες αλλά η Βερόνα ευτύχησε να ισοφαρίσει πριν το ημίχρονο, με τον Τόνι να ευστοχεί στο 41΄ από τα 11 μέτρα, στο πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Αντέλκοβιτς.

Η ανατροπή για τους «τζαλομπλού» ολοκληρώθηκε στο 77ο λεπτό, όταν ο Πιζάνο στην προσπάθειά του να αποκρούσει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σορεντίνο διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.