Επιστροφή στις νίκες για την Ίντερ μετά το 2-2 στο «derby della Madonnina» την περασμένη εβδομάδα, καθώς βρήκε «λαβωμένη» τη Φιορεντίνα από την εντός έδρας ήττα απέναντι στον ΠΑΟΚ την περασμένη Πέμπτη και τη νίκησε 4-2, στο τελευταίο παιχνίδι της 14ης αγωνιστικής.

Οι «νερατζούρι» προηγήθηκαν με 3-0 στο «Τζουζέπε Μεάτσα» πριν καν συμπληρωθούν 20 λεπτά, σκοράροντας με τους Μπρόζοβιτς (3΄), Καντρέβα (9΄) και Ικάρντι (19΄).

Ο Κάλινιτς μείωσε στο 37΄, αλλά στο 45΄ αποβλήθηκε για τους «βιόλα» ο Γκονσάλο Ροντρίγκες. Παρόλα αυτά οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-3 με τον Ίλιτσιτς στο 62΄, αλλά ο Ικάρντι «κλείδωσε» τη νίκη για την ομάδα του στις καθυστερήσεις.

Με τους τρεις βαθμούς οι Λομβαρδοί έφτασαν στους 21 και ανέβηκαν στην 8η θέση, αφήνοντας ένα βαθμό πίσω τους το συγκρότημα της Τοσκάνης.