Αήττητος ολοκλήρωσε την κανονική περίοδο της Α1 χάντμπολ ανδρών ο Διομήδης Αργούς, καθώς επιβλήθηκε στον εξ αναβολής αγώνα του με τον ΓΑΣ Κιλκίς με 28-18.

Με αυτήν τους την επίδοση οι Αργίτες έγραψαν ιστορία, καθώς με 19 νίκες-1 ισοπαλία έγιναν η πρώτη ομάδα από καθιέρωσης Α1 (το 1990) που ολοκληρώνει χωρίς ήττα την κανονική περίοδο.

Κύδων Χανίων 0

* Ο Κύδων Χανίων συμπλήρωσε δύο μηδενισμούς και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα.
Υπενθυμίζεται ότι στην τελική φάση μετέχουν οι πρώτοι τέσσερις της κανονικής περιόδου (Διομήδης, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και ΑΣΕ Δούκα), οι οποίοι μεταφέρουν το ήμισυ των βαθμών που συγκέντρωσαν στην κανονική περίοδο.

**Στην τελική φάση διεξάγονται τρεις αγωνιστικές και κάθε ομάδα παίζει από μία φορά με τις υπόλοιπες, με γηπεδούχο πάντα την ομάδα που τερμάτισε υψηλότερα στην κανονική περίοδο.