Την… υπογραφή του Νάτσο Σκόκο έφερε φαρδιά πλατιά η εκτός έδρας νίκη της Ρίβερ Πλέιτ επί της Μπόκα Τζούνιορς στο Superclasico της Αργεντινής, που διεξήχθη στο «Μπομπονέρα».
Πιο συγκεκριμένα, ο πρώην επιθετικός της ΑΕΚ πέντε λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο έγραψε στο 69’ το τελικό 2-0 για την ομάδα του με ένα άπιαστο σουτ που ήταν αδύνατο να αποκρουστεί από τον γκολκίπερ των γηπεδούχων.
Το σκορ είχε ανοίξει για τη Ρίβερ Πλέιτ ο Γκονσάλο Μαρτίνες στο 15ο λεπτό, ενώ η Μπόκα είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Ιθκιέρδοθ (77’).

Έπειτα από αυτό το παιχνίδι, οι δύο μεγάλοι αντίπαλοι ισοβαθμούν έχοντας από 10 βαθμούς σε έξι ματς, όντας στο 0-4 από την πρωτοπόρο Ατλέτικο Τουκουμάν και στο -3 από τη Ρασίνγκ (που έχει ένα παιχνίδι λιγότερο).