Η Σέλτικ είχε καθαρίσει από το πρώτο παιχνίδι την πρόκριση στους ομίλους του Champions League κι αυτό έδωσε την ευκαιρία στον επαναληπτικό με την Αστάνα να παίξουν… ανοιχτό ποδόσφαιρο.

Στο Καζακστάν οι δύο ομάδες έβαλαν στην άκρη την άμυνα και οι γηπεδούχοι τελικά κέρδισαν με 4-3, ωστόσο την πρόκριση στους ομίλους την πήρε η Σέλτικ.

Ο Αγιέρ στο 26′ με αυτογκόλ έκανε το 1-0, αλλά εφτά λεπτά αργότερα ο Σινκλέρ ισοφάρισε για την Σέλτικ.

Στην επανάληψη ο ρυθμός ήταν καταιγιστικός. Στο 48′ ο Μουζίκοφ έκανε το 2-1 και ένα λεπτό αργότερα ο Τουμάσι έκανε το 3-1. Στο 69′ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Τουμάσι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1. Στη συνέχεια η Αστάνα έχανε τη μία ευκαιρία μετά την άλλη, αλλά οι σκοτσέζοι μείωσαν στο 80′ με τον Ντσαμ, ενώ το τελικό 4-3 διαμόρφωσε στο 90′ ο Γκρίφιθς.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των ρεβάνς των play off (σε παρένθεση το σκορ του α΄ αγώνα):