Οι εναλλαγές των Νάπολι και Γιουβέντους στην κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος συνεχίστηκαν και στην 25η αγωνιστική, με τους «μπιανκονέρι» να νικούν την Τορίνο (1-0) και να παίρνουν προσωρινά… κεφάλι και τη Νάπολι, η οποία συνήθως ακολουθεί στο πρόγραμμα, επίσης να επικρατεί με το ίδιο σκορ (1-0 επί της ΣΠΑΛ) και να επιστρέφει στο «ρετιρέ».

Μετά από 8 αγωνιστικές και συγκεκριμένα από τις 10 Δεκεμβρίου και το ματς με την Μίλαν επέστρεψε ως βασικός στην ενδεκάδα της Μπολόνια ο Βασίλης Τοροσίδης (από τότε έχει παίξει σε τρία ματς ως αλλαγή από το 70ό λεπτό και έπειτα).

Ο διεθνής δεξιός μπακ χρησιμοποιήθηκε για 83 λεπτά (αντικαταστάθηκε από τον Χελάντερ) και, σε αντίθεση με το ματς στο «Σαν Σίρο», οι «ροσομπλού» επικράτησαν σήμερα (18/02) με 2-1 επί της Σασουόλο.

Νωρίτερα, η Γιουβέντους ήταν μεγάλη νικήτρια στο τοπικό ντέρμπι με την Τορίνο, με το γκολ του Άλεξ Σάντρο στο 33΄.