Η Ίντερ προκρίθηκε στους «8» του Κυπέλλου Ιταλίας, καθώς επικράτησε 3-2 της Μπολόνια στο Μιλάνο, σε ένα ματς που κρίθηκε στην παράταση, αφού η κανονική διάρκεια ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 2-2.

Οι «νερατζούρι» προηγήθηκαν 2-0 με γκολ του Τζέισον Μουρίγιο στο 33’ και του Ροντρίγκο Παλάσιο στο 39’, όμως δεν κατάφεραν να κλειδώσουν τη νίκη-πρόκριση. Οι φιλοξενούμενοι, που αγωνίστηκαν με τον Μάριο Οικονόμου στην αρχική ενδεκάδα, μείωσαν στο 43’ με τον Μπλερίμ Τζεμαϊλί, ενώ το 2-2 σημείωσε στο 73’ ο Γκόντφρεντ Ντονσά και έστειλε το ματς στην παράταση.

Στο έξτρα μισάωρο η Ίντερ σκόραρε στο 98’ με τον Αντόνιο Καντρέβα και πανηγύρισε την πρόκριση στα προημιτελικά του Κόπα Ιτάλια. Εκεί θα συναντήσει τον νικητή της αναμέτρησης Λάτσιο-Τζένοα.