Με το σκορ στο ισόπαλο 3-3 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στη Γουότφορντ και τη Λίβερπουλ στο «Βίκαρετζ Ρόουντ» για την πρώτη αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Οι γηπεδούχοι του Μάρκο Σίλβα ισοφάρισαν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μιγκέλ Μπρίτος και απέσπασαν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Οι «κόκκινοι» του Γιούργκεν Κλοπ πραγματοποίησαν εντυπωσιακή εμφάνιση στο β΄ ημίχρονο όταν ανέτρεψαν το εις βάρος τους 2-1, με δύο γκολ, δοκάρι και πολλές χαμένες ευκαιρίες, όμως δεν μπόρεσαν να πάρουν τη νίκη. Βασικός για τους γηπεδούχους ήταν ο Χοσέ Χολέμπας ο οποίος έδωσε την ασίστ στο πρώτο γκολ της ομάδας του.

Η 1η αγωνιστική:
Άρσεναλ – Λέστερ 4-3 (2’ Λακαζέτ, 45’ Γουέλμπεκ, 83’ Ράμσεϊ, 85’ Ζιρού – 5’ Οκαζάκι, 29’, 56’ Βάρντι)
Γουότφορντ – Λίβερπουλ 3-3 (8΄ Οκάκα, 32΄ Ντουκουρέ, 90’+3΄ Μιγκέλ Μπρίτος – 29΄ Μανέ, 55’ πεν. Φιρμίνο, 57΄ Σαλάχ)
Τσέλσι – Μπέρνλι 17:00
Κρίσταλ Πάλας – Χάντερσφιλντ 17:00
Έβερτον – Στόουκ Σίτι 17:00
Σαουθάμπτον – Σουόνσι 17:00
Γουέστ Μπρομ – Μπόρνμουθ 17:00
Μπράιτον – Μάντσεστερ Σίτι 19:30