Ισόπαλη 1-1 με την Νιουκάστλ αναδείχθηκε η Λίβερπουλ στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 7η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Οι «ρεντς» πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 29ο λεπτό με τον Κοουτίνιο, ενώ επτά λεπτά αργότερα ισοφαρίστηκαν από τον Χοσέλου.

Νιουκάστλ: Έλιοτ, Γιέντλιν, Λασέλ, Κλαρκ, Μανκίγιο, Σέλβι, Μερίνο (74′ Χέιντεν), Ρίτσι, Πέρεθ (90’+1 Ντιαμέ), Ατσού, Χοσέλου (79′ Γκέιλ).

Λίβερπουλ: Μινιολέ, Γκόμεθ, Ματίπ, Λόβρεν, Μορένο, Βαϊνάλντουμ, Χέντερσον, Κοουτίνιο, Σαλάχ (84′ Οξλέιντ-Τσάμπερλεϊν), Στάριτζ (74′ Φιρμίνο), Μανέ (74′ Σολάνκε)

Η 7η αγωνιστική

Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου
Χάντερσφιλντ – Τότεναμ 0-4 (9′ και 23′ Κέιν, 16′ Ντέιβις, 91′ Σισοκό)
Μπόρνμουθ – Λέστερ 0-0
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Κρίσταλ Πάλας 4-0 (3′ Μάτα, 35′, 49′ Φελαϊνί, 86′ Λουκακού)
Στόουκ – Σαουθάμπτον 2-1 (40′ Ντιούφ, 85′ Κράουτς – 75′ Γιοσίντα)
Γουέστ Μπρομ – Γουότφορντ 2-2 (18′ Ροντόν, 21′ Έβανς – 37′ Ντουκουρέ, 96′ Ρισάρλιζον)
Γουέστ Χαμ – Σουόνσι 1-0 (90′ Ντιαφρά Σακό)
Τσέλσι – Μάντσεστερ Σίτι 0-1 (67′ Ντε Μπράινε)