Ο Απόλλων πανηγύρισε στην Πάτρα την «παρθενική» νίκη του στη φετινή Α1 Ανδρών.

Οι Αχαιοί επιβλήθηκαν με με 86-78 του Ρεθύμνου, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής και υποχρεώσαν τους Κρητικούς στην πρώτη φετινή τους ήττα.

Ο Τάιλερ Καλινόσκι ήταν σε ακόμη ένα ματς εξαιρετικός, καθώς με τους 28 πόντους που πέτυχε έβαλε φαρδιά πλατιά την υπογραφή του στη νίκη της ομάδας του.

Στην αντίπερα όχθη ο Άρνολντ είχε 22 πόντους από τους φιλοξενούμενους.

Τα δεκάλεπτα: 18-19, 35-44, 65-61, 86-78

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ CARNA (Μέξας): Χίκι 10 (3 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Ράσελ 10 (1/1 τρίποντο), Κόμπινς 9, Τσιάρας 3, Καλινόσκι 28 (8/12 τρίποντα, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ σε 38 λεπτά), Βεργίνης 16 (4/5 τρίποντα), Σλαφτσάκης 2, Μπάβτσιτς 4, Μαστρογιαννόπουλος, Βίτκοβατς 4.

ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS (Κωνσταντινίδης): Άρνολντ 22 (8/10 δίποντα, 1/5 τρίποντα σε 31 λεπτά), Φιτζπάτρικ, Σάφτενααρ 11 (9 ριμπάουντ), Τάλτον 10 (3/9 σουτ, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Γιαννόπουλος 5 (2/8 σουτ), Κώττας 2, Χριστοδούλου 4, Καμπερίδης 2, Ζάμπας 11, Έντουαρντς 11 (8 ριμπάουντ).