Με εύστοχο τρίποντο από τον Θόδωρο Ζάρα, στα τελευταία δευτερόλεπτα της αναμέτρησης και εξαιρετική άμυνα στην επόμενη, τελευταία, επίθεση της αντιπάλου του, ο ΠΑΟΚ επικράτησε της νταμπλούχου Γερμανίας, Μπάμπεργκ, για το Expert Jakob Cup, τουρνουά που διοργανώνει η Μπαϊρόιτ, με 75-74!

Τα άσχημα νέα για τον ΠΑΟΚ ήρθαν από τον τραυματισμό του Όουεν Κλάσεν, τρία λεπτά πριν ολοκληρωθεί το δεύτερο δεκάλεπτο. Ο Καναδός σέντερ «γύρισε» το πόδι του, πρόβλημα που προκαλεί ανησυχία στην ομάδα.

Τα δεκάλεπτα:
17-18, 37-36, 54-54, 74-75

Μπάμπεργξ (Αντρέα Τρινκέρι):
Μίλερ 12, ΜακΝτάουελ -Γουάιτ 5 (1), Ζήσης 4, Μίτροβιτς 8, Μούλερ, Φάουλερ 8 (1), Χάρις 10, Ράμπιτ 3, Χέκμαν 11 (1), Ραντόσεβιτς 1, Τέιλορ 12 (4)