Ο Άρης επικράτησε 1-0 της Βίλεμ σε φιλικό που διεξήχθη 16 ώρες μετά το νικηφόρο 2-0 επί της Ντεν Χάαγκ και συνεχίζει με τέσσερις νίκες και χωρίς να δεχθεί γκολ. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Ματέο Γκαρσία στο 88ο λεπτό.

Η ομάδα του Πάκο Ερέρα απείλησε με το φάουλ του Μιλούνοβιτς και την κεφαλιά του Ντιγκινί, ενώ σκόραρε λίγο πριν το φινάλε.

Βίλεμ (Αντρι Κόστερ):
Βέλενρουτερ, Λιούις, Χέερκενς, Λίφτινκ, Σολ, Κρουξ, Κρόουλι, Ντάνκερλουϊ, Σαντίκι, ΜακΓκάρι, Λόουερς.

Άρης (Πάκο Ερέρα):
Κουέστα, Ούγκο Σόουζα, Βελέθ, Ιντζόγλου, Παυλίδης, Μιλούνοβιτς, Μενέντεθ, Διαμαντόπουλος, Ματίγια, Βαλεριάνος, Κωνσταντινίδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν επίσης οι: Τζανακάκης, Μπάσα, Κολάσο, Γκαρσία, Ντιγκινί, Ναζλίδης, Δεληζήσης, Σταμπουλίδης.