Στην τελική τετράδα του Aegean Cup, το οποίο διεξάγεται στην Τουρκία, πέρασε η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου των παίδων (U-16) μετά τη νίκη της με 1-0 επί του Μαυροβουνίου και στον αυριανό αγώνα της εναντίον της Ρωσίας θα κριθεί αν θα παίξει στον τελικό ή για τις θέσεις 3-4.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα πέτυχε ο Γροσδής στο 60ό λεπτό, ενώ δέκα λεπτά νωρίτερα ο Ντότης αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι. Η εθνική ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και θα μπορούσε να είχε πετύχει ευρύτερη σε έκταση νίκη.

Η σύνθεση της Εθνικής:

Ελλάδα: Τζολάκης- Μανίσογλου, Ρίζος, Κωνσταντόπουλος, Νικόλης (Ντότης 41′), Παυλίδης (Σιατούνης 41′), Καραμπέρης (Παναγιώτου 41′), Μπελεβώνης (Γροσδής 55′), Νιάρχος (Αβεντισιάν 55′), Πιετρής (Σουρλής 65′), Κατσικάς (Κοτόπουλος 55′).