Εντυπωσιακός ο Πανιώνιος, συνέτριψε 6-1 τον Ατρόμητο στο Περιστέρι σε φιλικό προετοιμασίας των δύο ομάδων, μία εβδομάδα πριν από την έναρξη της Super League. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Νταούντα στο 17΄ και ισοφάρισε ο Χατζισαφί στο 35΄ για να ολοκληρωθεί με σκορ 1-1 το ημίχρονο.

Στο 45λεπτο που ακολούθησε ο Πανιώνιος ήταν καταιγιστικός και πέτυχε πέντε γκολ με τους Ντουρμισάι (48΄), Λάμπρου (59΄), Μασούρα (68΄), Ταπόκο (82΄) και Πινιώτη (84΄).

Είναι η δεύτερη «εξάρα» μέσα σε μια εβδομάδα, που δέχεται σε φιλικό ο Ατρόμητος, μετά από αυτή στην Τρίπολη από τον Αστέρα, ο οποίος νίκησε σε φιλικό τον Ολυμπιακό.