Την ήττα με 3-0 από την βελγική Μαλίν στην Ολλανδία γνώρισε ο Ηρακλής σε φιλικό παιχνίδι. Ο Νίκος Παπαδόπουλος χρησιμοποίησε δύο ενδεκάδες, δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε όλους τους διαθέσιμους ποδοσφαιριστές.

Η Μαλίν προηγήθηκε με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ματίς και στο 23′ πέτυχε και δεύτερο γκολ με το πλασέ του Βαλμπέργκε μέσα από την περιοχή. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 88′ ο Κροϊζέ.

Η σύνθεση του Ηρακλή:

Στο πρώτο ημίχρονο: Περνίς, Κυριακίδης, Σαραμαντάς, Ζιαμπάρης, Μπαρτολίνι, Ανδρεόπουλος, Ιντζόγλου, Πασάς, Μοντέιρο, Λεοζίνιο, Περόνε.

Στο δεύτερο ημίχρονο: Γιαννίκογλου, Καραγκούνης, Τσότρας, Στάμου, Κυριακίδης (Ρούσσος) , Καλφούντζος (Λάσκαρης), Αμαραντίδης, Ρόττας, Αγγελόπουλος, Μπικιάρης και Δούμτσιος.