Ο Πανιώνιος γνώρισε την ήττα με 3-0 από τον Κισσαμικό στο «Μάλεμε», σε εξ αναβολής παιχνίδι για τον 8ο όμιλο του Κυπέλλου Ελλάδας και κινδυνεύει με αποκλεισμό, καθώς μετρά μόλις ένα βαθμό σε δύο αγώνες.

Η ομάδα της Κρήτης που έφτασε στη δεύτερή της νίκη άνοιξε το σκορ στο 29’ με σουτ του Μαρτίνεθ, ενώ ο Πανιώνιος στο 57’ στάθηκε άτυχος καθώς ο Ανσαριφάρντ σημάδεψε το δοκάρι του Πολίτη.

Στο 75’ ο Κισσαμικός διπλασίασε τα τέρματα του με τον Μάντζη, μετά από ασίστ του Μίλιτς, ενώ το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε ένα λεπτό πριν από τα 90 λεπτά της αναμέτρησης, χάρη σε εύστοχο πέναλτι του Μαρτίνεθ, που κέρδισε ο Τιάγκο.