Επιμέλεια: Βασίλης Σαρημπαλίδης

Το περασμένο Σαββατοκύριακο πραγματοποιήθηκε το 51ο ράλι ΔΕΘ, αγώνας που προσμετρούσε στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ασφάλτου.
Οι πρωταθλητές Ελλάδος, Σωκράτης Τσολακίδης – Χάρης Δήμος έχουν μία ιδιαίτερη σχέση με τους φίλους των αγώνων…
Την πρώτη θέση με Skoda Fabia R5 κατέκτησε ο Σωκράτης Τσολακίδης έχοντας δίπλα του τον Χάρη Δήμο. Η νίκη ήταν λίγο – πολύ αναμενόμενη και ήταν πολλοί αυτοί που βρέθηκαν στις ειδικές διαδρομές για να παρακολουθήσουν τα εντυπωσιακά περάσματα των πρωταθλητών Ελλάδος 2017.

Όπως θα δείτε και στο σχετικό video, η Fabia… πέταγε για τα καλά ενώ την ίδια ώρα που το αυτοκίνητο βρισκόταν στον αέρα, ο συνοδηγός έριχνε αυτόγραφα στους θεατές θέλοντας με αυτό τον τρόπο να τους δείξει την αγάπη του.