Ο Timbaland θα είναι special guest στην Magna Carter World Tour του Jay-Z!

Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 18 Σεπτεμβρίου 2013, 22:21
Ο Timbaland θα είναι special guest στην Magna Carter World Tour του Jay-Z!
Με δεκαπέντε μόλις μέρες μέχρι να ξεκινήσει η παγκόσμια περιοδεία ‘Magna Carter World Tour’, από το Ηνωμένο Βασίλειο, ο Jay-Z ανακοίνωσε κάτι που ενθουσίασε το κοινό. Στην περιοδεία του λοιπόν, θα τον συνοδεύσει ως special guest, ο πολυτάλαντος, Timbaland.

Για πάνω από είκοσι χρόνια, ο καινοτόμος ήχος του Timothy "Timbaland" Mosley έχει επαναπροσδιορίσει το πώς ο κόσμος βιώνει τη μουσική.

Ο Timbaland είναι ο νούμερο ένα παραγωγός στον κόσμο, ο πιο περιζήτητος με πολύ-πλατινένιες συνεργασίες με εκατοντάδες καλλιτέχνες όπως οι: Justin Timberlake, Elton John, Keith Urban, Missy Elliott, Madonna, και JAY Z.

Έχει αναδειχθεί από το περιοδικό Billboard ως ο Συνθέτης/Στιχουργός της Δεκαετίας (2011) (Song Writer of the Decade) και έχει κερδίσει αμέτρητα Βραβεία Grammy. O Timbaland είναι ένα παγκόσμιο σύμβολο που ξεπερνά τον χρόνο και το είδος.

Ανυπομονούμε για τη συνεργασία λοιπόν!

Δείτε εδώ τις ημερομηνίες της περιοδείας MAGNA CARTER WORLD TOUR από τον JAY Z FEATURING TIMBALAND:

Thu 3 Oct, Manchester Arena

Fri 4 Oct, Manchester Arena

Tue 8 Oct, Birmingham NIA Arena

Thu 10 Oct, London O2 Arena

Fri 11 Oct, London O2 Arena

Sat 12 Oct, London O2 Arena

Mon14 Oct, London O2 Arena

Thurs 17 Oct, Paris, Bercy

Fri 18 Oct, Paris,Bercy

Sun 20 Oct, Zurich Hallenstadion

Mon 21 Oct, Antwerp, Sportpaleis

Wed 23 Oct, Oslo Spektrum

Fri 25 Oct, Stockholm, Globe

Sun 27 Oct, Hamburg 02 World

Mon 28 Oct, Cologne Lanxess Arena

Tue 29 Oct, Amsterdam Ziggo Dome

 

 

 
Πηγή: tralala.gr

Τελευταία ενημέρωση: Τετάρτη, 18 Σεπτεμβρίου 2013, 22:21