Ενδιαφέρουσες μάχες στην 4η ημέρα του Europa League

Ενδιαφέρουσες μάχες στην 4η ημέρα του Europa League

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 2 Νοεμβρίου 2017, 12:03
Μάχες σε όλα τα μέτωπα περιλαμβάνει η 4η αγωνιστική του Europa League. Οι Άρσεναλ, Ζενίτ, Στεάουα και Λάτσιο διατηρούν το απόλυτο των τριών νικών κι αυτό είναι ενδεικτικό του έντονου ανταγωνισμού.

Στον όμιλο της ΑΕΚ (4ος), η Ριέκα υποδέχεται την Αούστρια και θέλει τη νίκη για να πάει στη συνέχεια σε «τελικό» εναντίον της «Ένωσης» (23/11) στο ΟΑΚΑ, την ώρα που η ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ θα αντιμετωπίσει τη Μίλαν.

Τελευταίο χαρτί παίζουν στον 5ο όμιλο ο Απόλλων Λεμεσού και η Έβερτον εναντίον της Αταλάντα και της Λιόν, αντίστοιχα. Έντονο ελληνικό ενδιαφέρον υπάρχει στην αναμέτρηση Σάλτσμπουργκ-Κονιασπόρ (9ος όμιλος), καθώς με νίκη οι γηπεδούχοι εξασφαλίζουν την πρόκριση και κερδίζουν βαθμούς στην κατάταξη της UEFA. Η Ελλάδα και η Αυστρία διεκδικούν την 12η προνομιούχο θέση, για την οποία «ερίζουν» επίσης η Ελβετία και η Τσεχία (πολύ σημαντικό και το Πλζεν-Λουγκάνο στον 7ο όμιλο).

Αναλυτικά το πρόγραμμα με ώρες έναρξης 20.00 (όμιλοι 1-6) και 22.05 (όμιλοι 7-12):

1ος Όμιλος

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Αστάνα
Σλάβια Πράγας - Βιγιαρεάλ

Βαθμολογία

Σλάβια Πράγας (Τσεχία) (4-3) 5
Βιγιαρεάλ (Ισπανία) (5-3) 5
Αστάνα (Καζακστάν) (6-4) 4
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) (0-5) 1

2ος Όμιλος

Παρτιζάν - Σκεντέρμπεου
Γιουνγκ Μπόις - Ντιναμό Κιέβου

Βαθμολογία

Ντιναμό Κιέβου (Ουκρανία) (8-5) 7
Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία) (4-4) 3
Παρτιζάν (Σερβία) (3-4) 2
Σκεντέρμπεου (Αλβανία) (2-4) 2

3ος Όμιλος

Λουντογκόρετς - Μπράγκα
Μπασάκσεχιρ - Χόφενχαϊμ

Βαθμολογία

Λουντογκόρετς (Βουλγαρία) (4-1) 7
Μπράγκα (Πορτογαλία) (4-4) 6
Χόφενχαϊμ (Γερμανία) (5-5) 3
Μπασάκσεχιρ (Τουρκία) (2-5) 1

4ος Όμιλος

ΑΕΚ - Μίλαν
Ριέκα - Αούστρια Βιένης

Βαθμολογία

Μίλαν (Ιταλία) (8-3) 7
ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ) (4-3) 5
Ριέκα (Κροατία) (6-6) 3
Αούστρια Βιένης (Αυστρία) (4-10) 1

5ος Όμιλος

Λιόν - Έβερτον
Απόλλων Λεμεσού - Αταλάντα

Βαθμολογία

Αταλάντα (Ιταλία) (7-2) 7
Λιόν (Γαλλία) (4-3) 5
Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) (4-6) 2
Έβερτον (Αγγλία) (3-7) 1

6ος Όμιλος

Λοκομοτίβ Μόσχας - Σερίφ Τιράσπολ
Κοπεγχάγη - Ζλιν

Βαθμολογία

Λοκομοτίβ Μόσχας (Ρωσία) (4-1) 5
Σερίφ Τιράσπολ (Μολδαβία) (1-1) 3
Κοπεγχάγη (Δανία) (1-1) 3
Ζλιν (Τσεχία) (1-4) 2

7ος Όμιλος

Πλζεν - Λουγκάνο
Στεάουα - Χαποέλ Μπέρ Σεβά

Βαθμολογία

Στεάουα (Ρουμανία) (7-2) 9
Λουγκάνο (Ελβετία) (5-6) 3
Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία) (5-7) 3
Χάποελ Μπερ-Σέβα (Ισραήλ) (4-6) 3

8ος Όμιλος

Κολονία - ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ
Άρσεναλ - Ερυθρός Αστέρας

Βαθμολογία

Άρσεναλ (8-3) 9
ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ (Λευκορωσία) (4-5) 4
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) (2-2) 4
Κολονία (Γερμανία) (1-5) 0

9ος Όμιλος

Σάλτσμπουργκ - Κονιασπόρ
Γκιμαράες - Μαρσέιγ

Βαθμολογία

Σάλτσμπουργκ (Αυστρία) (4-1) 7
Μαρσέιγ (Γαλλία) (3-2) 6
Κόνιασπορ (Τουρκία) (2-4) 3
Γκιμαράες (Πορτογαλία) (3-5) 1

10ος Όμιλος

Αθλέτικ Μπιλμπάο - Έστερσουντ
Χέρτα Βερολίνου - Ζορία Λουγκάνσκ

Βαθμολογία

Έστερσουντ (Σουηδία) (5-2) 7
Ζόρια Λουγκάνσκ (Ουκρανία) (3-3) 6
Αθλέτικ Μπιλμπάο (Ισπανία) (2-3) 2
Χέρτα Βερολίνου (Γερμανία) (1-3) 1

11ος Όμιλος

Λάτσιο - Νις
Φίτεσε - Ζούλτε Βάρεγκεμ

Βαθμολογία

Λάτσιο (Ιταλία) (8-3) 9
Νις (Γαλλία) (9-4) 6
Φίτεσε (Ολλανδία) (3-7) 1
Ζούλτε Βάρεγκεμ (Βέλγιο) (2-8) 1

12ος Όμιλος

Ρόζενμποργκ - Ζενίτ Αγ.Πετρ.
Σοσιεδάδ - Βαρντάρ

Βαθμολογία

Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης (Ρωσία) (11-2) 9
Ρεάλ Σοσιεδάδ (Ισπανία) (11-3) 6
Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) (4-8) 3
Βαρντάρ Σκοπίων (ΠΓΔΜ) (1-14) 0

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 2 Νοεμβρίου 2017, 12:06


Εκτύπωση
Αποστολή
Μέγεθος κειμένου: A A A
Αρχική σελίδα