Επιστροφή στους ορισμούς για τον Κομίνη μετά το επεισοδιακό ντέρμπι ΠΑΟΚ-ΑΕΚ

Επιστροφή στους ορισμούς για τον Κομίνη μετά το επεισοδιακό ντέρμπι ΠΑΟΚ-ΑΕΚ

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 3 Μαΐου 2018, 16:29
Ο ορισμός του Γιώργου Κομίνη στην αναμέτρηση του Πανιωνίου με τον Λεβαδειακό, είναι το πλέον αξιοσημείωτο των αποφάσεων της ΚΕΔ/ΕΠΟ για την 30η και τελευταία αγωνιστική της Super League.

Ο διαιτητής από τη Θεσπρωτία θα «σφυρίξει» για πρώτη φορά από το πολυσυζητημένο ντέρμπι ΠΑΟΚ-ΑΕΚ στην Τούμπα, το οποίο δεν ολοκληρώθηκε ποτέ και έκρινε τον φετινό τίτλο, με τον μηδενισμό της ομάδας της Θεσσαλονίκης.

Σε ό,τι αφορά στα ματς που θα κρίνουν το τελευταίο «εισιτήριο» για το Europa League, ο Δημήτρης Στυλιαράς από την Αιτωλοακαρνανία θα διευθύνει την αναμέτρηση της Ξάνθης με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο, ενώ στο παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο, ορίστηκε ο Τάσος Σιδηρόπουλος της ΕΠΣ Δωδεκανήσου.

Αναλυτικά οι διαιτητές και οι βοηθοί της 30ης αγωνιστικής:

ΣΑΒΒΑΤΟ 5/5

19:00 ΑΕΛ-Λαμία


Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς)

Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Πάτρας (Μακεδονίας)

4ος Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας)

Παρατηρητής: Κύρκος (Θεσπρωτίας)

19:00 ΠΑΟΚ-Πλατανιάς

Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας)

Βοηθοί: Σίπκας (Πέλλας), Χατζηνάκος (Δράμας)

4ος Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)

Παρατηρητής: Νικολακόπουλος (Αθηνών)

19:00 Ατρόμητος-Κέρκυρα

Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών), Σαμοϊλης (Αθηνών)

4ος Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)

Παρατηρητής: Λιόλιος (Λάρισας)

19:00 Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ

Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

Βοηθοί: Κοντιζάς (Πειραιά), Σινιοράκης (Χανίων)

4ος Διαιτητής: Μπλάνας (Μεσσηνίας)

Παρατηρητής: Μαυρόπουλος (Μακεδονίας)

ΚΥΡΙΑΚΗ 6/5

19:00 Παναθηναϊκός-Ξάνθη


Διαιτητής: Στυλιαράς (Αιτωλοακαρνανίας)

Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Κολοσιώνης (Αιτωλοακαρνανίας)

4ος Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)

Παρατηρητής: Μηητροφάνης (Αθηνών)

19:00 ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός

Διαιτητής: Κουμπαράκης (Θράκης)

Βοηθοί: Καραβασίλης (Καβάλας), Χουσκόγλου (Θράκης)

4ος Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Παρατηρητής: Κουρκούνας (Χανίων)

19:00 Πανιώνιος-Λεβαδειακός

Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαϊας), Μεϊντάνας (Αχαϊας)

4ος Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Παρατηρητής: Φαντόπουλος (Πειραιά)

19:00 Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

Βοηθοί: Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής), Δημητριάδης (Μακεδονίας)

4ος Διαιτητής: Μακρυπόδης (Αχαϊας)

Παρατηρητής: Μαζαράκης (Κεφαλληνίας)

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 3 Μαΐου 2018, 16:32


Εκτύπωση
Αποστολή
Μέγεθος κειμένου: A A A
Αρχική σελίδα