SEXUALITY: Μετά από μόλυνση με μύκητες και θεραπεία υπάρχει μερική στύση

SEXUALITY: Μετά από μόλυνση με μύκητες και θεραπεία υπάρχει μερική στύση

Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 6 Οκτωβρίου 2010, 11:55
Οι απαντήσεις στα ερωτήματα έχουν κριτήρια τη σαφήνεια και τη λιτότητα. Αν κάποιος θέλει βιβλιογραφία και παραπομπές, μπορεί να το ζητήσει και θα εξυπηρετηθεί. Αν κάποιος θέλει διάλογο, μπορεί να τον ζητήσει και θα τον έχει.

Μετά από μόλυνση με μύκητες και θεραπεία υπάρχει μερική στύση

Ελένη: Καλησπέρα, γιατρέ. Το καλοκαίρι αποκτήσαμε (εγώ και ο σύντροφός μου) μία μόλυνση από μύκητες. Η γυναικολόγος μου του συνέστησε τη συγκεκριμένη θεραπεία: για 3 ημέρες Sporanox 2 δισκία κάθε μεσημέρι και επάλειψη με την κρέμα Daktarin πρωί - βράδυ για 8 ημέρες. Την τέταρτη ημέρα παρουσίασε κοκκινίλες και ξηρότητα στο μόριο του και για αυτό η γυναικολόγος μου μου πρότεινε να σταματήσει την επάλειψη. Στην πορεία αποφάσισε από μόνος του να κάνει πλύσεις με Betadine και ένα αντιμυκητιακό (δεν γνωρίζω την ονομασία του). Μετά το τέλος της θεραπείας, αντιμετωπίζουμε το εξής πρόβλημα: υπάρχει «μερική» στύση και η υφή του είναι πάρα πολύ απαλή, ενώ εκείνος μπορεί και ολοκληρώνει. Τι συμβαίνει;

Αγαπητή,

Είναι προφανές ότι έχει υπολειπόμενη σκληρότητα στύσης δηλαδή μια στυτική διαταραχή. Χρειάζεται έλεγχο με ντόπλερ υπέρηχο πέους, για να διευκρινιστεί το αίτιο.

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία.

Τελευταία ενημέρωση: Τετάρτη, 6 Οκτωβρίου 2010, 11:55


Εκτύπωση
Αποστολή
Μέγεθος κειμένου: A A A
Αρχική σελίδα
Η σφοδρή καταιγίδα που πλήττει από την Πέμπτη την πολιτεία Μινάς Γκεραίς, στη νοτιοανατολική Βραζιλία, έχει προκαλέσει βροχοπτώσεις ρεκόρ, με αποτέλεσμα σαρωτικές πλημμύρες και...