Πρόγραμμα Προβολών :: Πέμπτη, 19 Νοεμβρίου 2009
OΛYMΠION
13:00 Δαίμονες και Χριστιανοί στο Νέο Κόσμο – 35′
Βέρνερ Χέρτσογκ, Γερμανία
13:00 Πίστη και χρήμα – 44′
Βέρνερ Χέρτσογκ, Γερμανία
13:00 Το κήρυγμα του Χιούι – 43′
Βέρνερ Χέρτσογκ, Γερμανία
15:45 Το αίμα κι η βροχή – 90′
Χόρχε Νάβας, Κολομβία-Aργεντινή
18:00 Σταυροδρόμια της ζωής – 120′
Σκαντάρ Κόπτι, Γιαρόν Σάνι, Ισραήλ-Γερμανία
20:30 Ο κύριος Χράστκα – 10′
Γκόραν Πασκάλιεβιτς, Τσεχοσλοβακία
20:30 Ταξίδια του μέλιτος – 95′
Γκόραν Πασκάλιεβιτς, Σερβία-Αλβανία
23:00 Χορεύοντας στον πάγο – 102′
Σταύρος Ιωάννου, Ελλάδα
ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
11:00 Τόδο τόδο τέρος – 102′
Τζον Τόρες, Φιλιππίνες
15:00 Gigante – 90′
Αντριάν Μπινιές, Ουρουγουάη
17:30 Παραΐσο – 91′
Έκτορ Γκάλβες, Περού
19:30 Huacho: χωρίς πατέρα – 90′
Αλεχάνδρο Φερνάντες Αλμένδρας, Χιλή
22:00 Κινατάι – 110′
Μπριγιάντε Μεντόζα, Γαλλία-Φιλιππίνες
24:00 Ο εξωτικός χορός της ομορφιάς: βασανιστήρια! – 83′
Νομπόρου Τανάκα, Ιαπωνία
TΩNIA MAPKETAKH
13:30 Παρουσία Β’ – 73′
Δημήτρης Καρακάσης, Ελλάδα
15:30 Καντίνα – 85′
Σταύρος Καπλανίδης, Ελλάδα
18:00 Βόιτσεκ – 81′
Βέρνερ Χέρτσογκ, Γερμανία
20:30 Empirical Data – 47′
Γιώργος Δρίβας, Ελλάδα
20:30 Ρυτίδες και όνειρα – 30′
Γεωργία Πετραλή, Ελλάδα
23:00 Μαθήματα στο σκοτάδι – 52′
Βέρνερ Χέρτσογκ, Γερμανία
23:00 Ο μικρός Ντίτερ θέλει να πετάξει – 80′
Βέρνερ Χέρτσογκ, Γερμανία
ΦPINTA ΛIAΠΠA
11:00 Στρότσεκ – 108′
Βέρνερ Χέρτσογκ, Γερμανία
13:00 Θέλει εξάσκηση – 101′
Κάιλ Πάτρικ Άλβαρεζ, ΗΠΑ
15:00 Προορισμός: Bορράς – 93′
Ριγομπέρτο Περεσκάνο, Μεξικό-Ισπανία
17:30 Φουσκωτή κούκλα – 116′
Χιροκάζου Κόρε-Έντα, Ιαπωνία
20:00 St. Nick – 86′
Ντέιβιντ Λόουερι, ΗΠΑ
22:30 Δεν είμαστε φίλοι – 100′
Γκιόργκι Πάλφι, Ουγγαρία
TZON KAΣΣABETHΣ
13:00 Μανίλα – 90′
Ράγια Μαρτίν, Αντόλφο Αλίξ Τζούνιορ, Φιλιππίνες
15:00 Λόλα – 110′
Μπριγιάντε Μεντόζα, Γαλλία-Φιλιππίνες
17:00 Κάστρο – 85′
Αλέχο Μoγκιγιάνσκι, Αργεντινή
19:30 Αλέξανδρος ο τελευταίος – 72′
Τζο Σουόνμπεργκ, ΗΠΑ
21:30 OFF WAYS – BERLIN – 91′
Ούλι Μ Σύπελ, Γερμανία
0:30 Μυστικές θερμές πηγές: αστερίας τη νύχτα – 73′
Μάμορου Ουατανάμπε, Ιαπωνία
ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
11:00 Η πυριτιδαποθήκη – 100′
Γκόραν Πασκάλιεβιτς, Γιουγκοσλαβία
13:00 Άντρες στη γέφυρα – 87′
Ασλί Εζγκέ, Γερμανία-Τουρκία-Ολλανδία
15:30 Εδώ κι εκεί – 90′
Ντάρκο Λουνγκούλοφ, Σερβία-Γερμανία-ΗΠΑ
18:00 Απατηλό καλοκαίρι του ’68 – 88′
Γκόραν Πασκάλιεβιτς, Γιουγκοσλαβία
20:30 Η εκδίκηση της Καταλίν Βάργκα – 82′
Πίτερ Στρίκλαντ, Ρουμανία-Μεγ. Βρετανία-Ουγγαρία
23:00 Ανατολικά Δυτικά Ανατολικά – 100′
Γκιέργκι Τζουβάνι, Αλβανία-Ιταλία
MOYΣEIO KINHMATOΓPAΦOY ΘEΣΣAΛONIKHΣ
12:00 Μελαγχολία – 441′
Λαβ Ντίαζ, Φιλιππίνες