Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης

Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 18 Νοεμβρίου 2009, 00:48
Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης
Πρόγραμμα Προβολών :: Πέμπτη, 19 Νοεμβρίου 2009

OΛYMΠION


13:00 Δαίμονες και Χριστιανοί στο Νέο Κόσμο - 35'
Βέρνερ Χέρτσογκ, Γερμανία

13:00 Πίστη και χρήμα - 44'
Βέρνερ Χέρτσογκ, Γερμανία

13:00 Το κήρυγμα του Χιούι - 43'
Βέρνερ Χέρτσογκ, Γερμανία

15:45 Το αίμα κι η βροχή - 90'
Χόρχε Νάβας, Κολομβία-Aργεντινή

18:00 Σταυροδρόμια της ζωής - 120'
Σκαντάρ Κόπτι, Γιαρόν Σάνι, Ισραήλ-Γερμανία

20:30 Ο κύριος Χράστκα - 10'
Γκόραν Πασκάλιεβιτς, Τσεχοσλοβακία

20:30 Ταξίδια του μέλιτος - 95'
Γκόραν Πασκάλιεβιτς, Σερβία-Αλβανία

23:00 Χορεύοντας στον πάγο - 102'
Σταύρος Ιωάννου, Ελλάδα

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

11:00 Τόδο τόδο τέρος - 102'
Τζον Τόρες, Φιλιππίνες

15:00 Gigante - 90'
Αντριάν Μπινιές, Ουρουγουάη

17:30 Παραΐσο - 91'
Έκτορ Γκάλβες, Περού

19:30 Huacho: χωρίς πατέρα - 90'
Αλεχάνδρο Φερνάντες Αλμένδρας, Χιλή

22:00 Κινατάι - 110'
Μπριγιάντε Μεντόζα, Γαλλία-Φιλιππίνες

24:00 Ο εξωτικός χορός της ομορφιάς: βασανιστήρια! - 83'
Νομπόρου Τανάκα, Ιαπωνία


TΩNIA MAPKETAKH

13:30 Παρουσία Β’ - 73'
Δημήτρης Καρακάσης, Ελλάδα

15:30 Καντίνα - 85'
Σταύρος Καπλανίδης, Ελλάδα

18:00 Βόιτσεκ - 81'
Βέρνερ Χέρτσογκ, Γερμανία

20:30 Empirical Data - 47'
Γιώργος Δρίβας, Ελλάδα

20:30 Ρυτίδες και όνειρα - 30'
Γεωργία Πετραλή, Ελλάδα

23:00 Μαθήματα στο σκοτάδι - 52'
Βέρνερ Χέρτσογκ, Γερμανία

23:00 Ο μικρός Ντίτερ θέλει να πετάξει - 80'
Βέρνερ Χέρτσογκ, Γερμανία

ΦPINTA ΛIAΠΠA

11:00 Στρότσεκ - 108'
Βέρνερ Χέρτσογκ, Γερμανία

13:00 Θέλει εξάσκηση - 101'
Κάιλ Πάτρικ Άλβαρεζ, ΗΠΑ

15:00 Προορισμός: Bορράς - 93'
Ριγομπέρτο Περεσκάνο, Μεξικό-Ισπανία

17:30 Φουσκωτή κούκλα - 116'
Χιροκάζου Κόρε-Έντα, Ιαπωνία

20:00 St. Nick - 86'
Ντέιβιντ Λόουερι, ΗΠΑ

22:30 Δεν είμαστε φίλοι - 100'
Γκιόργκι Πάλφι, Ουγγαρία

TZON KAΣΣABETHΣ

13:00 Μανίλα - 90'
Ράγια Μαρτίν, Αντόλφο Αλίξ Τζούνιορ, Φιλιππίνες

15:00 Λόλα - 110'
Μπριγιάντε Μεντόζα, Γαλλία-Φιλιππίνες

17:00 Κάστρο - 85'
Αλέχο Μoγκιγιάνσκι, Αργεντινή

19:30 Αλέξανδρος ο τελευταίος - 72'
Τζο Σουόνμπεργκ, ΗΠΑ

21:30 OFF WAYS - BERLIN - 91'
Ούλι Μ Σύπελ, Γερμανία

0:30 Μυστικές θερμές πηγές: αστερίας τη νύχτα - 73'
Μάμορου Ουατανάμπε, Ιαπωνία

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

11:00 Η πυριτιδαποθήκη - 100'
Γκόραν Πασκάλιεβιτς, Γιουγκοσλαβία

13:00 Άντρες στη γέφυρα - 87'
Ασλί Εζγκέ, Γερμανία-Τουρκία-Ολλανδία

15:30 Εδώ κι εκεί - 90'
Ντάρκο Λουνγκούλοφ, Σερβία-Γερμανία-ΗΠΑ

18:00 Απατηλό καλοκαίρι του ’68 - 88'
Γκόραν Πασκάλιεβιτς, Γιουγκοσλαβία

20:30 Η εκδίκηση της Καταλίν Βάργκα - 82'
Πίτερ Στρίκλαντ, Ρουμανία-Μεγ. Βρετανία-Ουγγαρία

23:00 Ανατολικά Δυτικά Ανατολικά - 100'
Γκιέργκι Τζουβάνι, Αλβανία-Ιταλία

MOYΣEIO KINHMATOΓPAΦOY ΘEΣΣAΛONIKHΣ

12:00 Μελαγχολία - 441'
Λαβ Ντίαζ, Φιλιππίνες

Τελευταία ενημέρωση: Τετάρτη, 18 Νοεμβρίου 2009, 05:51