Χάντμπολ (17η Μεσογειάδα): Τα αποτελέσματα των αγώνων

Πρώτη καταχώρηση: Τρίτη, 18 Φεβρουαρίου 2020, 15:41
Χάντμπολ (17η Μεσογειάδα): Τα αποτελέσματα των αγώνων

Με δυνατά παιχνίδια συνεχίστηκε το πρωινό πρόγραμμα της 17ης Μεσογειάδας χάντμπολ στα γήπεδα του Ο.Α.Κ.Α. (Αίθουσα Κασιμάτης) και του Δήμου Κορυδαλλού, κατά τη δεύτερη ημέρα αγώνων την Τρίτη 18 Φεβρουαρίου.

ΤΟΥΡΚΙΑ- ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ 16-23 (7-7, 3-11, 6-5)

ΤΟΥΡΚΙΑ (Κούρτ Γιουσούφ): Κάγια 1, Τοσούν 1, Αλάν, Ουλουσάν 1, Γιασάρ 1, Κασάρσι, Σουκάν, Γκονέντς, Καραντούρμους, Τσαπάρ, Μπατσκόκ, Ουζντεμίρ 1, Τσέμπι 3, Κουντ, Μπιλίμ 6, Γκέτσγκελ 2

ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (Μπόζοβιτς Μπράνο): Βούγιοβιτς, Γιόκιτς, Γιουνούζ, Μίλασιτς, Αμπράμοβιτς, Νίκολιτς, Ντραγκάσεβιτς 5, Μπαρτζακτάροβιτς, Τσέπιτς 4, Ντούρκοβιτς, Γκβοζντενοβιτς, Βούκιτς 6, Βουκίσεβιτς 7, Πάγιοβιτς 1, Μπρνόβιτς, Μπόσνιακ

Διαιτητές: Ρεζγκούι, Τουάτι

Δίλεπτα: 3-2 Πέναλτι: 0/2 - 3/3

ΚΡΟΑΤΙΑ - ΜΑΡΟΚΟ 21-16 (5-6, 8-7, 8-3)

ΚΡΟΑΤΙΑ (Γκόταλ Μάρκο): Χέρτσεγκ, Μπάγιαν 1, Ζόβακ 1, Τσάπριτς 3, Ιβάνκοβιτς 6, Τσόσιτς 2, Μικούλιτσιτς, Κρούπιτς, Μολκ 1, Στάνιτς, Τσούλο, Ιβανίσεβιτς 2, Ντέμπελιτς, Μάτζντακ 3, Καλίνα, Τζούριτς 2

ΜΑΡΟΚΟ (Μεσμπάι Μοχάμ): Φατάν 2, Μπουκχάμσα 1, Ούαφικ 1, Κισσάρ 4, Ασχούμπα 1, Ελ Αζούζι 1, Ραζγκούι, Τσάρτιερ, Λάμπιαντ, Λάμντακαρ 1, Ελ Μελάκ, Λαμπίντ, Αγκουεγκίφ 2, Σαργκούν, Ελ Μουαντάρ, Ελαντίχ 3

Διαιτητές: Φωκίτης- Μπράμου

Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 1/1 - 0/2

ΣΕΡΒΙΑ - ΑΙΓΥΠΤΟΣ 20-20 (7-8, 8-4, 5-8)

ΣΕΡΒΙΑ (Τζόρζεβιτς Αλεξάντερ) Πάνκοβιτς, Πρέντοβιτς, Ντόντιτς 5, Γκούντουριτς 1, Ρόγκαν 5, Άκοβιτς, Ζένεβιτς, Ντόντιτς 1, Αντονίτζεβιτς, Μιγιάτοβιτς, Σίμιτς 3, Σένιτς 1, Νέσιτς 2, Ντόντιτς, Σταμένκοβιτς 2, Κοβάσεβιτς

ΑΙΓΥΠΤΟΣ (ΕλκασαμπιΆσερ)Φαχίμ, Χουσείν 2, Αχμέντ, Μοχάμεντ, Ράγκας 2, Ντοιέντ 3, Μοχάμεντ Σ. 3, Αμπουσαλέμ, Ελαφίφι 1, Αμπντελχάκ 6, Ιμπραχιμ 1, Ομάρ , Μοχάμεντ Ο. 1, Ιμπραχιμ 1, Ελκασταγουί

Διαιτητές: Μπρόντιτς Ματίγια, Χότζιτς Ματίγια

Δίλεπτα: 1-4, Πέναλτι: 2/2 - 3/1

ΤΥΝΗΣΙΑ - ΒΟΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 19-17 (6-7, 8-6, 5-4)

ΤΥΝΗΣΙΑ (Ζαουάλι Ταχάρ): Ζαλάλι, Σνούσι 4, Μπουγκουέρα 2, Ελ Αγιάτσι 2, Μπανούρ, Τσέριφ, Μέντεμπ, Χαχάνα 4, Ελ Κάμελ, Σμπούι 2, Μπουάλι 1, Σεγκάιερ 1, Κτίουι, Μπεν Χασίνε 1, Μπεν Χαμούντα 2, Άτια

ΒΟΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ (Ματλιέσκι Νίκολα): Ατσέβσκι, Ντιμέφσκι, Κρστέφσκι, Χάκαλικ 3, Γκορκονόφσκι 4, Μίτεφ 3, Μιτρέσκι, Ιβανόφσκι Ματ. Ιβανόφκσι Μιχ., Ντιμόφσκι 4, Τάσεφ 1, Στοϊτζεβικ, Τρατζκόσκι, Σαβρέφσκι 2, Ντιμιτρέσκι, Τοντέσκι

Διαιτητές: Κινατζίδης- Φωτακίδης

Δίλεπτα: 2-4, Πέναλτι: 1/ 2 – 3/3

ΚΟΥΒΕΙΤ - ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ 12-14 (4-5, 4-4, 4-5)

ΚΟΥΒΕΙΤ (Αλσαείντ): Αλζουαϊέντ, Χαφάρ, Χουσείν 2, Αλμασάρι, Φεράιχ, Σαίντ 3, Αλσεμερί, Αλαντουανί 2, Αλχαντάντ 1, Μαραφί, Αλ Ταραρουάι, Αλνταστί, Αλενέχι, Αλσαλέμ 2, Νάχεμ 1, Αλαρμπίντ 1

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ (Νέιφ Αμπντούλ): Ζιχάντ Χουσείν, Αλί Κασάρ 3, Χουσείν Αμπντούλαζιτς 3, Σαλάντ Χουσείν 2, Φαισάλ Σάουντ, Αϊμάν Χανί, Αχμέντ Ζακί, Μουτζάμπα Αμντέλ, Μοχάμεντ Νασέρ, Χασάν Μουσά, Σαχάντ Οσάμα 5, Μαχντί Χασάν, Αχμέτ Κασί, Αλί Τασέρ, Αμπνταλαϊ Μοχάμαντ 1, Χουσείν Αλί

Διαιτητές: Ιβάν Κούρτσιτς, Πέταρ Κρούστσιτς

Δίλεπτα: 6-1, Πέναλτι: 2/2 – 4/3

Το απογευματινό πρόγραμμα αγώνων:

Τρίτη 18 Φεβρουαρίου 2020

Ο.Α.Κ.Α.
14:30 Ρουμανία- Μπαχρέιν
15:45 Σερβία- Σαουδική Αραβία
17:00 Κουβέιτ- Αίγυπτος
18:45 Ρουμανία- Ελλάδα

Δήμος Κορυδαλλού
14:30 Ισπανία- Τουρκία
15:45 Κροατία- Βόρεια Μακεδονία
17:00 Τυνησία- Μαρόκο
18:45 Ισπανία- Μαυροβούνιο

Τελευταία ενημέρωση: Τρίτη, 18 Φεβρουαρίου 2020, 15:51