Η ΑΕΚ ήταν νικήτρια με 29-18 σκορ (15-8 επικρατούσε στο ημίχρονο) στον εκτός έδρας αγώνα με τα Βριλήσσια, για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Νέων.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ μέχρι το 15ο λεπτό (5-7), αλλά στη συνέχεια η ομάδα του Αλέξη Αλβανού ανέβασε ταχύτητα και με όπλο την καλή της άμυνα και το γρήγορο όμορφο χάντμπολ εκτόξευσε τη διαφορά στα 7 γκολ με τη λήξη του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός της ΑΕΚ παρά τις πολλές αλλαγές δεν έπεσε και οι θεατές που παρευρέθησαν στο κλειστό των Βριλησσίων απόλαυσαν ένα γρήγορο παιχνίδι με θεαματικά γκολ.

Πρώτοι σκόρερ από την ΑΕΚ ήταν ο Λαζάρου με 8 γκολ και ο Κοτσιώνης με 5. Από τα Βριλήσσια πρώτοι σκόρερ ήταν ο Μπέσκος με 7 γκολ και ο Κρητικός με 4.

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-5, 5-7, 5-12, 6-15, 8-15 (ημίχρονο), 8-16, 11-21, 13-24, 14-24, 14-27, 18-29 (τελικό).

ΑΕΚ (Αλβανός): Βυθούλκας 2, Λαζάρου 8, Αθανασάκος 1, Δικαιούλιας, Janca 4, Ασλής, Σοφιανός 2, Βασιλόπουλος 3, Στάθης 1, Κοτσιώνης 5, Βασιλείου, Ζαφειράκης, Κοβάνης 2, Σιγαλός, Καρράς, Βεζύρης 1

ΕΣΝ Βριλησσίων (Καρανικολόπουλος): Κρητικός 4, Νικολίνταης, Παναγόπουλος 3, Ανδρεάδης 1, Καρούζος, Γκιλάκης, Παπαναστασίου, Λυσίκατος, Ρήγος, Μπέσκος 7, Κούτρας, Πάλλης, Σταθάτος 3

Διαιτητές: Χαραλαμπίδης, Γερουλάνος

Δίλεπτα: 3-1 Πέναλτι 2/3-3/3