Το πρόγραμμα των Ελλήνων πρωταθλητών στο Τόκιο

Πρώτη καταχώρηση: Σάββατο, 17 Ιουλίου 2021, 23:25
Το πρόγραμμα των Ελλήνων πρωταθλητών στο Τόκιο

Μετά από σκληρή προσπάθεια οι Έλληνες αθλητές κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο. Διαβάστε αναλυτικά το πρόγραμμα των Ελλήνων πρωταθλητών που θα αγωνιστούν στο Τόκιο 2020.

Αναλυτικά:

23 Ιουλίου

02:30 Στέφανος Ντούσκος – σκιφ ανδρών κωπηλασία

03:00 Ευαγγελία Ψάρρα – Τοξοβολία

03:30 Αννέτα Κυρίδου – σκιφ γυναικών κωπηλασία

24 Ιουλίου

03:50 Μαρία Κυρίδου, Χριστίνα Μπούρμπου – δίκωπος

05:00 Πολυχρόνης Τζωρτζάκης – Ποδηλασία δρόμου

06:30 Μαρία Σάκκαρη - Ανέτ Κονταβέιτ - τένις

09:00 Παναγιώτης Γκιώνης – πρώτος γύρος πινγκ πονγκ (Ζολτ Πέτο - Σερβία)

10:30 Λευτέρης Πετρούνιας – κρίκοι

13:13 Απόστολος Παπαστάμος – 400μ. μικτή ατομική κολύμβησης

13:35 Άννα Ντουντουνάκη – 100μ. πεταλούδα κολύμβησης

25 Ιουλίου

03:00 Άννα Κορακάκη – 10μ. αεροβόλο πιστόλι

03:00 Στέφανος Ντούσκος – προημιτελικός σκιφ ανδρών κωπηλασία

03:20 Αννέτα Κυρίδου – προημιτελικός σκιφ γυναικών κωπηλασία

03:30 Νίκος Μαυρομμάτης – σκιτ σκοποβολής

03:50 Μαρία Κυρίδου, Χριστίνα Μπούρμπου – δίκωπος ρεπεσάζ

04:00 Φανή Τζέλη – 57 κ. ταεκβοντό

04:50 Άννα Ντουντουνάκη – 100μ. πεταλούδα κολύμβησης (ημιτελικός)

05:30 Ουγγαρία – Ελλάδα πόλο ανδρών

06:05 Βύρωνας Κοκκαλάκης RS:X ανδρών (1η, 2η, 3η ιστιοδρομία)

06:05 Βασιλεία Καραχάλιου Λέιζερ Ράντιαλ Ιστιοπλοΐας (1η, 2ηιστιοδρομία)

09:05 Κατερίνα Δίβαρη RS:X γυναίκών (1η, 2η, 3η ιστιοδρομία)

09:30 Στέφανος Τσιτσιπάς - Φιλίπ Κολσρέιμπερ - τένις

10:15 Παναγιώτης Γκιώνης - Αχμέντ Σαλέχ (Αίγυπτος) - 2ος γύρος πινγκ πονγκ

14:19 Απόστολος Χρήστου – 100μ. ύπτιο κολύμβησης

15:10 4Χ100 ελεύθερο ανδρών – κολύμβηση

26 Ιουλίου

04:00 Νίκος Μαυρομμάτης – σκιτ σκοποβολής

04:45 Δώρα Γκουντούρα – σπάθη ξιφασκίας

05:00 Μαρία Σάκκαρη - Νίνα Στογιάνοβιτς - 2ος γύρος τένις

05:31 Απόστολος Χρήστου – 100μ. ύπτιο κολύμβησης ημιτελικός

06:05 Κατερίνα Δίβαρη RS:X γυναικών (4η, 5η, 6η ιστιοδρομία)

08:35 Βασιλεία Καραχάλιου Λέιζερ Ράντιαλ Ιστιοπλοΐας (3η, 4η ιστιοδρομία)

09:00 Περικλής Ηλίας – Ορεινή Ποδηλασία

09:05 Βύρωνας Κοκκαλάκης RS:X ανδρών (4η, 5η, 6η ιστιοδρομία)

27 Ιουλίου

04:00 Παναγιώτης Γκιώνης - Τζεούνγκ Γιουκ Σικ (Ν. Κορέα) - 3ος γύρος πινγκ πονγκ

05:00 Στέφανος Τσιτσιπάς - Φράνσις Τιαφόε δεύτερος γύρος τένις

05:00 Αλέξης Ντανατσίδης – 81κ. τζούντο

06:05 Βασιλεία Καραχάλιου Λέιζερ Ράντιαλ Ιστιοπλοΐας (5η, 6η ιστιοδρομία)

07:05 Γιάννης Μιτάκης Φιν Ιστιοπλοΐας (1η, 2η ιστιοδρομία)

09:00 Μαρία Σάκκαρη - Αλίνα Σβιτόλινα τρίτος γύρος τένις

09:30 Ιταλία – Ελλάδα πόλο ανδρών

13:16 Απόστολος Χρήστου - 100μ. ελεύθερο κολύμβησης

14:21 Δημήτρης Μάρκος – 800μ. ελεύθερο κολύμβησης

28 Ιουλίου

05:42 Ελισάβετ Τελτσίδου – 70κ. τζούντο

06:00 Στέφανος Τσιτσιπάς (Νο. 4) – Ούγκο Ουμπέρ (Γαλλία, Νο. 28)

06:05 Βύρωνας Κοκκαλάκης RS:X ανδρών (7η, 8η, 9η ιστιοδρομία)

06:05 Γιάννης Μιτάκης Φιν Ιστιοπλοΐας (3η, 4η ιστιοδρομία)

06:15 Κατερίνα Δίβαρη RS:X γυναικών (7η, 8η, 9η ιστιοδρομία)

07:00 Μαρία Κυρίδου, Χριστίνα Μπούρμπου – δίκωπος ημιτελικός κωπηλασίας

08:35 Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής – 470 ιστιοπλοΐας (1η, 2η ιστιοδρομία)

08:35 Αριάδνη Σπανάκη, Αιμιλία Τσουλφά – 470 ιστιοπλοΐας (1η, 2η ιστιοδρομία)

11:00 Στέφανος Τσιτσιπας/Μαρία Σάκκαρη – Γκαμπριέλα Νταμπρόφσκι/Φέλιξ Οζέρ Αλιασίμ (Καναδάς) – διπλό τένις

13:58 Απόστολος Παπαστάμος – 200μ. μικτή ατομική κολύμβησης

14:09 Ανδρέας Βαζαίος – 200μ. μικτή ατομική κολύμβησης

29 Ιουλίου

03:00 Άννα Κορακάκη 25μ. αεροβόλο πιστόλι

03:30 Μαρία Κυρίδου, Χριστίνα Μπούρμπου – δίκωπος τελικός κωπηλασίας

04:30 Αννέτα Κυρίδου – ημιτελικός σκιφ γυναικών κωπηλασία

05:10 Στέφανος Ντούσκος – ημιτελικός σκιφ ανδρών κωπηλασία

06:05 Αριάδνη Σπανάκη, Αιμιλία Τσουλφά – 470 ιστιοπλοΐας (3η, 4η ιστιοδρομία)

06:15 Βασιλεία Καραχάλιου Λέιζερ Ράντιαλ Ιστιοπλοΐας (7η, 8η ιστιοδρομία)

06:32 Ευαγγελία Ψάρρα – Τοξοβολία νοκ άουτ (Εν Τσια Λιν από την Ταιπέι)

07:05 Κατερίνα Δίβαρη RS:X γυναικών (10η, 11η, 12η ιστιοδρομία)

08:35 Γιάννης Μιτάκης Φιν Ιστιοπλοΐας (5η, 6η ιστιοδρομία)

09:00 Στέφανος Τσιτσιπας/Μαρία Σάκκαρη – Τζον Πιρς/Άσλεϊ Μπάρτι (Αυστραλία) – διπλό τένις

09:05 Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής – 470 ιστιοπλοΐας (3η, 4η ιστιοδρομία)

09:20 Βύρωνας Κοκκαλάκης RS:X ανδρών (10η, 11η, 12η ιστιοδρομία)

12:20 Ιαπωνία – Ελλάδα πόλο ανδρών

14:28 4Χ100μ. μικτή mixed

30 Ιουλίου

03:05 Αννέτα Κυρίδου - Μονό σκιφ γυναικών, μικρός τελικός

03:45 Στέφανος Ντούσκος - Μονό σκιφ ανδρών, τελικός

04:30 Άννα Κορακάκη Σπορ πιστόλι γυναικών 25μ. - προκριματικός

06:05 Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής – 470 ιστιοπλοΐας (5η, 6η ιστιοδρομία)

06:05 Βασιλεία Καραχάλιου Λέιζερ Ράντιαλ Ιστιοπλοΐας (9η, 10η ιστιοδρομία)

06:15 Αριάδνη Σπανάκη, Αιμιλία Τσουλφά – 470 ιστιοπλοΐας (3η, 4η ιστιοδρομία)

06:15 Ραφαέλα Σπανουδάκη 100μ.

08:00 Άννα Κορακάκη Σπορ πιστόλι γυναικών 25μ. - τελικός

13:05 Βούλα Παπαχρήστου – τριπλούν

13:18 Κριστιάν Γκολομέεβ – 50μ. ελεύθερο κολύμβησης

15:15 4Χ100μ. μικτή ατομική ανδρών - κολύμβηση

31Ιουλίου

03:30 Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου – δισκοβολία

03:40 Κώστας Φιλιππίδης – επί κοντώ

03:40 Εμμανουήλ Καραλής – επί κοντώ

05:01 Ελισάβετ Πεσιρίδου – 100μ. εμπόδια

05:16 Κρίστιαν Γκολομέεβ – 50μ. ελεύθερο ανδρών κολύμβησης ημιτελικός

05:50 Θοδωρής Ιακωβίδης – 96κ. Άρση Βαρών

06:05 Γιάννης Μιτάκης Φιν Ιστιοπλοΐας (7η, 8η ιστιοδρομία)

13:10 Μίλτος Τεντόγλου – μήκος

13:50 Ν. Αφρική – Ελλάδα – πόλο ανδρών

1 Αυγούστου

03:10 Σταματία Σκαρβέλη – σφυροβολία

04:30 Κρίστιαν Γκολομέεβ – 50μ. ελεύθερο ανδρών κολύμβησης τελικός

06:05 Αριάδνη Σπανάκη, Αιμιλία Τσουλφά – 470 ιστιοπλοΐας (7η, 8η ιστιοδρομία)

06:15 Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής – 470 ιστιοπλοΐας (7η, 8η ιστιοδρομία)

08:05 Γιάννης Μιτάκης Φιν Ιστιοπλοΐας (9η, 10η ιστιοδρομία)

09:33 Βασιλεία Καραχάλιου Λέιζερ Ράντιαλ Ιστιοπλοΐας (Medal Race)

2 Αυγούστου

03:00 Μιχάλης Αναστασάκης – σφυροβολία

04:20 Μίλτος Τεντόγλου – μήκος, τελικός

04:30 Χρήστος Φραντζεσκάκης – σφυροβολία

04:38 Ραφαέλα Σπανουδάκη 200μ.

05:30 Ελλάδα – ΗΠΑ – πόλο ανδρών

11:00 Λευτέρης Πετρούνιας - τελικός κρίκων 

13:20 Κατερίνα Στεφανίδη – επί κοντώ

13:20 Νικόλ Κυριακοπούλου – επί κοντώ

13:20 Ελένη Πόλακ – επί κοντώ

13:30 Ευαγγελία Πλατανιώτη, Εβελίνα Παπάζογλου ντουέτο ελεύθερο πρόγραμμα, καλλιτεχνική κολύμβηση

3 Αυγούστου

03:00 Δημήτρης Τσιάμης – τριπλούν

03:35 Ειρήνη Βασιλείου – 400μ.

06:05 Αριάδνη Σπανάκη, Αιμιλία Τσουλφά – 470 ιστιοπλοΐας (9η, 10η ιστιοδρομία)

06:15 Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής – 470 ιστιοπλοΐας (9η, 10η ιστιοδρομία)

13:20 Εμμανουήλ Καραλής – επί κοντώ τελικός

13:30 Ευαγγελία Πλατανιώτη, Εβελίνα Παπάζογλου τεχνικό πρόγραμμα, καλλιτεχνική κολύμβηση

13:42 Κώστας Δουβαλίδης – 110μ. εμπόδια πρώτος γύρος

4 Αυγούστου

09:30 Ελλάδα - Μαυροβούνιο - πόλο, προημιτελικός

09:33 Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής – 470 ιστιοπλοΐας (Medal Race)

5 Αυγούστου

00:30 Άλκης Κυνηγάκης 10χλμ. μαραθώνια κολύμβηση

05:30 Μαρία Πρεβολαράκη – 53 κιλά πάλης

09:30 Χρήστος Βολικάκης – ποδηλασία

13:20 Κατερίνα Στεφανίδη – επί κοντώ τελικός

13:20 Νικόλ Κυριακοπούλου – επί κοντώ τελικός

6 Αυγούστου

02:30 Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ – 50χλμ. βάδην

05:00 Γιώργος Πιλίδης – 65κ. πάλης

09:30 Ελλάδα-Ουγγαρία πόλο, ημιτελικά

10:30 Αντιγόνη Ντρισμπιώτη – 20χλμ. βάδην

10:30 Πένυ Τσινοπούλου – 20χλμ. βάδην

10:30 Κυριακή Φιλτισάκου – 20χλμ. βάδην

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 5 Αυγούστου 2021, 10:02