Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα της Τετάρτης (4/8)

Πρώτη καταχώρηση: Τρίτη, 3 Αυγούστου 2021, 22:58
Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα της Τετάρτης (4/8)

Με αμείωτη ένταση συνεχίζονται την Τετάρτη 4 Αυγούστου οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει αναμετρήσεις σε 22 αγωνίσματα.

Όλη η αγωνιστική δραστηριότητα της διοργάνωσης θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από την ΕΡΤ.

Αναλυτικά όλη η δραστηριότητα:

Τετάρτη 4 Αυγούστου

Συγχρονισμένη κολύμβηση

13:30 Ντουέτο τελικός

Στίβος

Γυναίκες

03:35 Έπταθλο – 100μ. εμπόδια

04:34 Έπταθλο – Ύψος

05:30 400μ. εμπόδια – τελικός

13:00 1.500μ. ημιτελικά

13:00 Έπταθλο – σφαιροβολία

13:30 400μ. – ημιτελικός

14:00 3.000μ. στιπλ τελικός

14:30 Έπταθλο – 200μ.

Άνδρες

03:00 Δέκαθλο – 100μ.

03:00 Ακοντισμός – προκριματικά

04:00 Δέκαθλο – μήκος

05:00 110μ. εμπόδια – ημιτελικά

05:40 Δέκαθλο – σφαιροβολία

12:30 Δέκαθλο – ύψος

14:15 σφυροβολία – τελικός

15:00 800μ. – τελικός

15:40 Δέκαθλο – 400μ.

16:00 200μ. – τελικός

Μπέιζμπολ

06:00 Ρεπεσάζ

13:00 Ημιτελικός

Μπάσκετ

Γυναίκες

04:00 Κίνα-Σερβία Προημιτελικός

07:40 Αυστραλία-ΗΠΑ Προημιτελικός

11:20 Ιαπωνία-Βέλγιο Προημιτελικός

15:00 Ισπανία-Γαλλία Προημιτελικός

Μπιτς βόλεϊ

Άνδρες

03:00 Λεσούκοφ/Σεμένοφ (Ρωσία-ROC)-Μολ/Σόρουμ (Νορβηγία) Προημιτελικός

04:00 λάβινς/Τοκς (Λετονία)-Άλισον/Φίλιο (Βραζιλία) Προημιτελικός

15:00 Τόλε/Βίκλερ (Γερμανία)-Κρασίλνικοφ/Στογιανόφσκι (Ρωσία-ROC) Προημιτελικός

16:00 Σερίφ/Αχμέντ (Κατάρ)-Νικολάι/Λούπο (Ιταλία) Προημιτελικός

Πυγμαχία

Γυναίκες

08:00 48-51κ. ημιτελικά

08:30 64-69κ. ημιτελικά

Άνδρες

09:00 +91κ. ημιτελικά

09:35 75-81κ. τελικός

Κανό – καγιάκ

Γυναίκες

04:00 200μ. ατομικό κανό – προκριματικά

04:20 500μ. ατομικό καγιάκ – προκριματικά

05:50 200μ. ατομικό κανό – προημιτελικά

06:00 500μ. ατομικό καγιάκ – προημιτελικά

Άνδρες

03:30 200μ. ατομικό καγιάκ – προκριματικά

04:50 1.000μ. διπλό καγιάκ – προκριματικά

05:30 200μ. ατομικό καγιάκ – προημιτελικά

06:10 1.000μ. διπλό καγιάκ – προημιτελικά

Ποδηλασία

Γυναίκες

10:10 κεϊρίν – προκριματικά

11:10 κεϊρίν – ρεπεσάζ

Άνδρες

09:30 Σπριντ – προκριματικά

10:30 Σπριντ – προκριματικά

11:30 Σπριντ – ρεπεσάζ

11:45 Ομαδική καταδίωξη – τελικός

Καταδύσεις

09:00 10μ. πλατφόρμα προκριματικά

Ιππασία

13:00 Άλμα – τελικός

Γκολφ

03:30 Ατομικό γυναικών

Χάντμπολ

Γυναίκες

03:30 Μαυροβούνιο-Ρωσία (ROC) Προημιτελικός

07:15 Νορβηγία-Ουγγαρία Προημιτελικός

11:00 Σουηδία-Ν. Κορέα Προημιτελικός

14:45 Γαλλία-Ολλανδία Προημιτελικός

Χόκεϊ

Γυναίκες

04:30 Ολλανδία-Μ. Βρετανία Ημιτελικός

13:00 Αργεντινή-Ινδία Ημιτελικός

Μαραθώνια κολύμβηση

12:30 10.000μ. γυναικών

Ιστιοπλοΐα

Γυναικών

08:33 470 – Medal Race

Ανδρών

09:33 470 – Medal Race

Σκέιτμπορντ

Γυναίκες

03:00 Προκριματικά

06:30 Τελικός

Αναρρίχηση

Γυναίκες

11:00 Ταχύτητα προκριματικά

12:00 Bouldering προκριματικά

15Q19 Lead προκριματικά

Πινγκ πονγκ

Γυναίκες

04:00 Ομαδικό ημιτελικός

Άνδρες

08:30 Ομαδικό ημιτελικός

13:30 Ομαδικό ημιτελικός

Βόλεϊ

Γυναίκες

03:00 Ν. Κορέα-Τουρκία Προημιτελικός

07:00 Δομινικανή Δημοκρατία-ΗΠΑ Προημιτελικός

11:00 Σερβία-Ιταλία Προημιτελικός

15:30 Βραζιλία-Ρωσία (ROC) Προημιτελικός

Πόλο

Άνδρες

08:00 ΗΠΑ-Ισπανία Προημιτελικός

09:30 Ελλάδα-Μαυροβούνιο Προημιτελικός

12:20 Ιταλία-Σερβία Προημιτελικός

13:50 Ουγγαρία-Κροατία Προημιτελικός

Άρση Βαρών

Άνδρες

07:50 +109κ.

13:50 +109κ. τελικός

Πάλη

Γυναίκες

05:00 62κ. ελευθέρα ρεπεσάζ

05:30 57κ. ελευθέρα προημιτελικά

12:15 57κ. ελευθέρα ημιτελικά

12:15 62κ. ελευθέρα τελικοί

Άνδρες

05:00 67κ. ελληνορωμαϊκή ρεπεσάζ

05:00 87κ. ελληνορωμαϊκή ρεπεσάζ

05:30 57κ. ελευθέρα προημιτελικά

05:30 86κ. ελευθέρα προημιτελικά

12:15 57κ. ελευθέρα ημιτελικά

12:15 86κ. ελευθέρα ημιτελικά

12:15 67κ. ελληνορωμαϊκή τελικοί

12:15 87κ. ελληνορωμαϊκή τελικοί

Τελευταία ενημέρωση: Τρίτη, 3 Αυγούστου 2021, 22:59