Βόλεϊ: Η κλήρωση της Α1 Γυναικών

Πρώτη καταχώρηση: Σάββατο, 1 Αυγούστου 2015, 16:40
Βόλεϊ: Η κλήρωση της Α1 Γυναικών
Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι στο Πολιτιστικό Κέντρο του δήμου Λαμιέων η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών, παρουσία του προέδρου της Ομοσπονδίας, Αχιλλέα Μαυρομάτη, του μέλους του Δ.Σ. της Ομοσπονδίας και αντιδημάρχου Πολιτισμού και Αθλητισμού του δήμου Λαμιέων, Βίβιαν Αργύρη, του προέδρου της ΚΕΠ/ΕΟΠΕ και μέλους του Δ.Σ. της Ομοσπονδίας, Χρήστου Σύλλα, εκπροσώπων των ομάδων, καθώς και των ομοσπονδιακών τεχνικών Γιάννη Καλμαζίδη και Κώστα Παπαδόπουλου.

Της κλήρωσης προηγήθηκε σύσκεψη των εκπροσώπων των σωματείων της Α1 Γυναικών με την ΕΟΠΕ, στην οποία συζητήθηκαν διάφορα θέματα που αφορούν τη διοργάνωση του πρωταθλήματος, ενώ ανάλογη σύσκεψη θα πραγματοποιηθεί και στις αρχές του επόμενου μήνα. Η διεθνής κεντρική της ΑΕΚ Αριστέα Τοντάι ήταν εκείνη που ουσιαστικά διαμόρφωσε το πρόγραμμα, επιλέγοντας τους κλήρους που αντιστοιχούσαν σε κάθε ομάδα.

Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει το διήμερο 17-18 Οκτωβρίου 2015 και η κανονική περίοδος θα ολοκληρωθεί στις 22 Μαρτίου 2016. Τα πλέι οφ προγραμματίστηκαν να ξεκινήσουν στις 6 Απριλίου 2016, ενώ θα ολοκληρωθούν το αργότερο στις 27 Απριλίου 2016. Στο Κύπελλο Ελλάδας, η γ’ φάση, στην οποία συμμετέχουν οι ομάδες της Α1, θα διεξαχθεί στις 3 Φεβρουαρίου 2016 και το φάιναλ-4 θα πραγματοποιηθεί το διήμερο 5-6 Μαρτίου 2016.

Τα ντέρμπι:

5η αγωνιστική (14-15/11/2015) : ΑΕΚ-Παναθηναϊκός

8η αγωνιστική (05-06/12/2015) : Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

10η αγωνιστική (19/12/2015) : ΑΕΚ-Ολυμπιακός

16η αγωνιστική (06-07/02/2016): Παναθηναϊκός-ΑΕΚ

19η αγωνιστική (27-28/02/2016): Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός

21η αγωνιστική (19/03/2016) : Ολυμπιακός-ΑΕΚ

Το πλήρες πρόγραμμα:


1η αγωνιστική - 12η αγωνιστική (17-18/10/2015 - 09-10/01/2016)

--------------------------------------------------------------

Παναθηναϊκός - Αστέρας Αγίου Δημητρίου

Πανναξιακός - ΑΟ Μαρκοπούλου

ΑΕΚ - ΓΣ Ηλιούπολης

Άρης - ΑΟ Θήρας

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Ολυμπιακός

ΟΠ Ρεθύμνου - Αίας Ευόσμου

2η αγωνιστική - 13η αγωνιστική (24-25/10/2015 - 16-17/01/2016)

--------------------------------------------------------------

ΟΠ Ρεθύμνου - Παναθηναϊκός

Αστέρας Αγίου Δημητρίου - Πανναξιακός

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΕΚ

ΓΣ Ηλιούπολης - Άρης

ΑΟ Θήρας - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός

Αίας Ευόσμου - Ολυμπιακός

3η αγωνιστική - 14η αγωνιστική (31/10-01/11/2015 - 23-24/01/2016)

-----------------------------------------------------------------

Πανναξιακός - ΟΠ Ρεθύμνου

ΑΕΚ - Αστέρας Αγίου Δημητρίου

Άρης - ΑΟ Μαρκοπούλου

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΓΣ Ηλιούπολης

Ολυμπιακός - ΑΟ Θήρας

Παναθηναϊκός - Αίας Ευόσμου

4η αγωνιστική - 15η αγωνιστική (07-08/11/2015 - 30-31/01/2015)

--------------------------------------------------------------

ΟΠ Ρεθύμνου - ΑΕΚ

Παναθηναϊκός - Πανναξιακός

Αστέρας Αγίου Δημητρίου - Άρης

ΑΟ Μαρκοπούλου - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός

ΓΣ Ηλιούπολης - Ολυμπιακός

Αίας Ευόσμου - ΑΟ Θήρας

5η αγωνιστική - 16η αγωνιστική (14-15/11/2015 - 06-07/02/2016)

--------------------------------------------------------------

Άρης - ΟΠ Ρεθύμνου

ΑΕΚ - Παναθηναϊκός

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Αστέρας Αγίου Δημητρίου

Ολυμπιακός - ΑΟ Μαρκοπούλου

ΑΟ Θήρας - ΓΣ Ηλιούπολης

Πανναξιακός - Αίας Ευόσμου

6η αγωνιστική - 17η αγωνιστική (21-22/11/2015 - 13-14/02/2016)

--------------------------------------------------------------

ΟΠ Ρεθύμνου - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός

Παναθηναϊκός - Άρης

Πανναξιακός - ΑΕΚ

Αστέρας Αγίου Δημητρίου - Ολυμπιακός

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟ Θήρας

Αίας Ευόσμου - ΓΣ Ηλιούπολης

7η αγωνιστική - 18η αγωνιστική (28-29/11/2015 - 20-21/02/2016)

--------------------------------------------------------------

Ολυμπιακός - ΟΠ Ρεθύμνου

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Παναθηναϊκός

Άρης - Πανναξιακός

ΑΟ Θήρας - Αστέρας Αγίου Δημητρίου

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Μαρκοπούλου

ΑΕΚ - Αίας Ευόσμου

8η αγωνιστική - 19η αγωνιστική (05-06/12/2015 - 27-28/02/2016)

--------------------------------------------------------------

ΟΠ Ρεθύμνου - ΑΟ Θήρας

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός

Πανναξιακός - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός

ΑΕΚ - Άρης

Αστέρας Αγίου Δημητρίου - ΓΣ Ηλιούπολης

Αίας Ευόσμου - ΑΟ Μαρκοπούλου

9η αγωνιστική - 20ή αγωνιστική (12-13/12/2015 - 12-13/03/2016)

--------------------------------------------------------------

ΓΣ Ηλιούπολης - ΟΠ Ρεθύμνου

ΑΟ Θήρας - Παναθηναϊκός

Ολυμπιακός - Πανναξιακός

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΕΚ

ΑΟ Μαρκοπούλου - Αστέρας Αγίου Δημητρίου

Άρης - Αίας Ευόσμου

10η αγωνιστική - 21η αγωνιστική (19/12/2015 - 19/03/2016)

---------------------------------------------------------

ΟΠ Ρεθύμνου - ΑΟ Μαρκοπούλου

Παναθηναϊκός - ΓΣ Ηλιούπολης

Πανναξιακός - ΑΟ Θήρας

ΑΕΚ - Ολυμπιακός

Άρης - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός

Αίας Ευόσμου - Αστέρας Αγίου Δημητρίου

11η αγωνιστική - 22η αγωνιστική (23/12/2015 - 22/03/2016)

---------------------------------------------------------

Αστέρας Αγίου Δημητρίου - ΟΠ Ρεθύμνου

ΑΟ Μαρκοπούλου - Παναθηναϊκός

ΓΣ Ηλιούπολης - Πανναξιακός

ΑΟ Θήρας - ΑΕΚ

Ολυμπιακός - Άρης

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Αίας Ευόσμου

*Οι ακριβείς ημερομηνίες και οι ώρες διεξαγωγής των αγώνων θα ανακοινωθούν στις αρχές Σεπτεμβρίου.

Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 1 Αυγούστου 2015, 16:45