Με μια ακόμα άνετη νίκη η ΑΕΚ εξακολουθεί να διατηρεί το αήττητο στο πρωτάθλημα χάντμπολ εφήβων.

Αυτή τη φορά η «Ένωση» επικράτησε στην αίθουσα Κασιμάτης (Ο.Α.Κ.Α.) με το εμφατικό 53-28 της νεανικής ομάδας του Πανελληνίου, για την 5η αγωνιστική Ε.Σ.Χ.Α.

Από τα πρώτα λεπτά η ομάδα του Αλέξη Αλβανού τέθηκε επικεφαλής στο σκορ και μέχρι τα μισά του πρώτου ημιχρόνου είχε εκτοξεύσει την διαφορά στα 9 γκολ, με ένα γκολ παθητικό (10-1).

Στην συνέχεια παρά τις αλλαγές που πραγματοποίησε ο προπονητής της ΑΕΚ, ο ρυθμός της ομάδας του δεν έπεσε και το ημίχρονο τελείωσε με σκορ (23-8).

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε και το τελικό σκορ βρήκε τους κιτρινόμαυρους νικητές, με σκορ (53-28).

Πρώτοι σκόρερ από την ΑΕΚ ήταν ο Στάθης με 10 γκολ και ο Λαζάρου με 8 γκολ. Από τον Πανελλήνιο πρώτοι σκόρερ ήταν ο Ψαρρός με 8 γκολ και οι Βερτζώνης, Κατακαλος με 6 γκολ ο καθένας.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 7-1, 10-1, 15-3, 20-5, 23-8 (ημίχρονο), 28-10, 31-13, 37-19, 41-22, 46-26, 53-28, (τελικό).

ΑΕΚ (Αλβανός): Βυθούλκας 2, Λαζάρου 8, Αθανασάκος 3, Δικαιούλιας 7, Janca 1, Ασλής, Σοφιανός 5, Βασιλόπουλος, Στάθης 10, Κοτσιώνης 4, Βασιλείου 3, Ζαφειράκης 2, Κοβάνης 2, Σιγαλός, Καρράς 2, Βεζύρης 4

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ. (Σαμαράς): Σμυρνιώτης 1, Παντελόπουλος 2, Πετσούνης, Χριστόπουλος, Γιαννουδάκης 3, Βερτζώνης 6, Κασολας, Γετο, Ρεπούλιας 2, Μανιάτης, Ψαρρός 8, Κατακαλος 6, Κασκαούτης

Διαιτητές: Γιακαλής, Σκαλκος

Δίλεπτα: 2-2  Πέναλτι 1/1-1/2