Χάντμπολ: Δυνατές αναμετρήσεις στην 17η Μεσογειάδα

Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 19 Φεβρουαρίου 2020, 15:33
Χάντμπολ: Δυνατές αναμετρήσεις στην 17η Μεσογειάδα

Με δυνατά παιχνίδια συνεχίστηκε το πρωινό πρόγραμμα της 17ης Μεσογειάδας χάντμπολ στα γήπεδα του Ο.Α.Κ.Α. (Αίθουσα Κασιμάτης) και Δήμου Κορυδαλού, την τρίτη ημέρα αγώνων, Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου.

ΜΠΑΧΡΕΙΝ – ΑΙΓΥΠΤΟΣ 21-28 (6-9, 4-11, 11-8)

ΜΠΑΧΡΕΙΝ (Αχμέτ Αλνατζεμ) Ίσα, Αλί 4, Χαμίντ 2, Ρέντχα 1, Ιμπραχίμ, Χουσείν, Καλίλ, Μαχμούντ, Μπασίμ, Αντουλκαρίμ, Ισα, Ρέντχα 3, Αντελ, Αλσαχίρ 6, Γιασμίν, Φουάντ 4, Αλί 1

ΑΙΓΥΠΤΟΣ (Ελκασαμπι Άσερ): Φαχίμ, Χουσείν 2, Αχμέντ 4, Ράγκαμπ 2, Ντοιέμπ 1, Μοχάμεντ 1, Αμπουσαλέμ 2, Ελαφίφι 4, Αμπντελρεχίμ, Αμπντελχάκ 2, Ιμπραχίμ 1, Μοχάμεντ 6, Ιμπραχίμ 1, Ελκασταγουί, Μοχάμεντ 2

Διαιτητές: Φωκίτης-Μπράμου

Δίλεπτα: 3-6, Πέναλτι: 3/3 – 1/1

ΤΟΥΡΚΙΑ - ΜΑΡΟΚΟ 10-18 (2-7, 6-8, 2-3)

ΤΟΥΡΚΙΑ (Κούρτ Γιουσούφ): Κάγια, Τοσούν, Αλάν, Ουλουσάν 3, Γιασάρ, Κασάρσι, Σουκάν, Γκονέντς, Καραντούρμους, Τσαπάρ, Μπατσκόκ 2, Ουζντεμίρ, Τσέμπι, Κουντ 1, Μπιλίμ 2, Γκέτσγκελ 2

ΜΑΡΟΚΟ (Μεσμπάι Μοχάμ): Φατάν 4, Μπουκχάμσα, Ούαφικ 1, Κισσάρ 4, Ασχούμπα, Ελ Αζούζι, Ραζγκούι, Τσάρτιερ, Λάμπιαντ 1, Λάμντακαρ 1, Ελ Μελάκ, Λαμπίντ, Αγκουεγκίφ, Σαργκούν, Ελ Μουαντάρ, Ελαντίχ 5

Διαιτητές: Βασιλέφσκι-Γιοβανόφσκι

Δίλεπτα: 3-0, Κόκκινη: 2:18 Γκονέντς, Πέναλτι: 1/1 - 1/5

ΡΟΥΜΑΝΙΑ – ΣΕΡΒΙΑ 22-24 (3-8, 9-8, 10-8)

ΡΟΥΜΑΝΙΑ (Σίτου): Πάσκα 1, Τσίρα 3, Βέρες 2, Ποπ 3, Μπρουχ, Σαμφιρέσκου, Σίτου Ρ., Κατόνα 1, Στανέσκου, Μπότε 1, Κράμερ, Βορντεϊάνου, Ντέντου, Παλ, Κοστέα 5, Αρντελεάν 6

ΣΕΡΒΙΑ (Τζόρζεβιτς Αλεξάντερ) Πρέντοβιτς 1, Ντόντιτς 7, Γκούντουριτς, Ρόγκαν 1, Άκοβιτς 2, Ζένεβιτς 3, Ντόντιτς 1, Αντονίτζεβιτς, Μιγιάτοβιτς, Σίμιτς 1, Σένιτς 7, Νέσιτς, Ντόντιτς, Σταμένκοβιτς 1, Κοβάσεβιτς

Διαιτητές: Αμντέλ-Σερίφ

Δίλεπτα: 4-8, Πέναλτι: 5/5 – 3/5

ΙΣΠΑΝΙΑ - ΚΡΟΑΤΙΑ 31-16 (9-6, 12-5, 10-5)

ΙΣΠΑΝΙΑ (Σάντσες-Νιέβες Φερνάντεθ): Βιρουλέγιο, Μορένο, Γκάρι 3, Σάντα Κολόμα 2, Λάγκο Φερνάντεθ, Σεράνο Ροντρίγκεθ 6, Νίετο Μάρκος 2, Ντόμενεκ, Σαλγκάδο 1, Παρέρα 1, Φέρε 3, Ρεγκάρντ 1, Φερνάντεθ Ντε Μιγκέλ 4, Σαντς Ντε Νίκολας 1, Άλβαρεθ 7, Γκονζάλεθ

ΚΡΟΑΤΙΑ (Ματέι Μίσκοβιτς): Χέρτσεγκ, Μπάγιαν, Ζόβακ 1, Τσάπριτς 2, Ιβάνκοβιτς 2, Τσόσιτς, Μικούλιτσιτς 1, Κρούπιτς 1, Μολκ 1, Στάνιτς, Τσούλο, Ιβανίσεβιτς 4, Ντέμπελιτς 2, Μάτζντακ 1, Καλίνα, Τζούριτς

Διαιτητές: Σοβάλ-Βαχέ

Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 2/2 - 4/5

ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ - ΒΟΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 22-17 (8-7, 7-3, 7-7)

ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (Κνέζεβιτς Μάρκο): Βούγιοβιτς, Γιόκιτς, Γιουνούζ, Μίλασιτς, Αμπράμοβιτς, Νίκολιτς 1, Ντραγκάσεβιτς 3, Μπαρτζακτάροβιτς 1, Τσέπιτς 3, Ντούρκοβιτς 1, Γκβοζντενοβιτς, Βούκιτς, Βουκίσεβιτς 9, Πέγιοβιτς 4, Μπρνόβιτς, Μπόσνιακ

ΒΟΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ (Ματλιέσκι Νίκολα): Ατσέβσκι, Ντιμέφσκι, Κρστέφσκι, Χάκαλικ 1, Γκορκονόφσκι 2, Μίτεφ 3, Μιτρέσκι 1, Ιβανόφσκι Ματ. Ιβανόφκσι Μιχ. 3, Ντιμόφσκι 1, Τάσεφ 3, Στοϊτζεβικ, Τρατζκόσκι 1, Σαβρέφσκι, Τοντέσκι, Σπασόφσκι 1

Διαιτητές: Κόμινο-Τζίρο

Δίλεπτα: 4-3, Πέναλτι: 2/2 - 2/3

Το απογευματινό πρόγραμμα αγώνων, Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου 2020

Ο.Α.Κ.Α.
14:30 Κουβέιτ- Σερβία
15:45 Ρουμανία- Αίγυπτος
17:00 Μπαχρέιν- Σαουδική Αραβία
18:45 Κουβέιτ- Ελλάδα

Δήμος Κορυδαλλού
14:30 Τυνησία- Κροατία
15:45 Ισπανία- Μαρόκο
17:00 Τουρκία- Βόρεια Μακεδονία
18:45 Τυνησία- Μαυροβούνιο

Τελευταία ενημέρωση: Τετάρτη, 19 Φεβρουαρίου 2020, 15:37