Τη νίκη με 3-2 επί της Breidablik πήρε η αντίπαλος της Λάρισας στο Europa League, KR, σε παιχνίδι για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ισλανδίας «PEPSI deildin».

Η KR αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 με γκολ των Finnbogason στο 12’ και Sigurdsson στο 15’, κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι με τους Hauksson (48’), Sigfinnur Sigurdarson (87’) και να πάρει τη νίκη στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Rutgers.

Η KR έφτασε τους 20 βαθμούς σε δέκα ματς, 7 λιγότερους από την πρώτη Hafnarfjordur.

KR: Magnusson, Fridgeirsson, Gretar Sigfinnur Sigurdarson, Rutgers, Jordao Diogo, Hauksson (76΄ Johannsson), Saevarsson, Baldur Sigurdsson, Gudjonsson, Benediktsson (46΄ Rajcomar), Gunnar Orn Jonsson (46΄ Takefusa).