Αντίπαλοι στα… μέτρα τους για τον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό Βόλου

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 14 Ιουλίου 2011, 20:02
Αντίπαλοι στα… μέτρα τους για τον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό Βόλου
Βατούς αντιπάλους θα αντιμετωπίσουν ο ΠΑΟΚ και ο Ολυμπιακός Βόλου (εφόσον ξεπεράσει το εμπόδιο της Ραντ) στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League, η κλήρωση του οποίου θα διεξαχθεί αύριο (14:30) στη Νιόν της Ελβετίας.

Οι δύο ελληνικές ομάδες τοποθετήθηκαν στους ισχυρούς κι έτσι θα βρουν στο διάβα τους ομάδες στα «μέτρα» τους.

Συγκεκριμένα ο ΠΑΟΚ, ο οποίος είναι στο 7ο γκρουπ θα αντιμετωπίσουν μία από τις ομάδες που θα προκύψουν από τα παρακάτω ζευγάρια: Σλασκ Βρότσλαβ-Νταντί Γιουνάιτεντ, Βαλερένγκα-Μίκα, Ριντ (Αυσ), Χάκεν-Χόνκα , Ντομζάλε-Σπλιτ, Ριντ.

Ως εκ τούτου ο «δικέφαλος του Βορρά» αποφεύγει ομάδες όπως οι Κρουσέιντερς, Φούλαμ, Χαφναρφιόρντουρ, Νασιονάλ, Μπρόντμπι, Μέταλουργκ Σκοπιών και Λοκομοτίβ Σόφιας.

Όσον αφορά στον Ολυμπιακό Βόλου, ο οποίος είναι στο 5ο γκρουπ. θα συνεχίσει με μία εκ των Σαντα Τζούλια-Μπνέι Γεχούντα Τελ Αβίβ, Κουόπιο-Γκαζ Μετάν, ΕΒ Στρέιμουρ-Καραμπάγκ, Ντιφερντάνγκ-Λεβάντια, Σένιτσα.

Όπερ σημαίνει ότι οι «ρυθρόλευκοι» της Μαγνησίας αποφεύγουν τις Κλαμπ Μπριζ, Λιεπάγιας Μέταλουργκς, Σάλτζμπουργκ, Μάιντζ, Χέλσινμποργκ.

Αναλυτικά:

5ο γκρουπ


ΙΣΧΥΡΟΙ: Μπριζ (Βέλγιο), Νικητής Λιέπαγιας (Λετονία)-Σάλτσμπουργκ, Μάιντς (Γερμανία), Χέλσινγκμποργκς (Σουηδία), Νικητής Ραντ (Σερβία)-Ολυμπιακός Βόλου (Ελλάδα)

ΑΝΙΣΧΥΡΟΙ:
Νικητής Σάντα Τζούλια (Ανδόρα)-Μπνέι Γιέχουντα (Ισραήλ), Νικητής Κουόπιο (Φινλανδία)-Γκαζ Μετάν (Ρουμανία), Νικητής Στρέιμουρ (Νήσοι Φαρόες)-Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν), Νικητής Ντίφερντανς (Λουξεμβούργο)-Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία), Σένιτσα (Σλοβακία)

7ο γκρουπ

ΙΣΧΥΡΟΙ
: Νικητής Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία)-Φούλαμ (Αγγλία), ΠΑΟΚ (Ελλάδα), Νικητής Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία)-Νασιονάλ (Πορτογαλία), Μπρόντμπι (Δανία), Νικητής Μέταλουργκ Σκοπίων (ΠΓΔΜ)-Λοκομοτίβ Σόφιας (Βουλγαρία)

ΑΝΙΣΧΥΡΟΙ: Νικητής Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία)-Νταντί Γιουνάιτεντ (Σκοτία), Νικητής Βαλερέγκα (Νορβηγία)-Μίκα (Αρμενία), Νικητής Χάκεν (Σουηδία)-Χόνκα (Φινλανδία), Νικητής Ντομζάλε (Σλοβενία)-Σπλιτ (Κροατία), Ριντ (Αυστρία).

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 14 Ιουλίου 2011, 20:12