Με ήττα ολοκλήρωσε τις προσπάθειές του στη φετινή Ευρωλίγκα ο Πανιώνιος. Οι Νεοσμυρνιώτες γνώρισαν την ήττα με 87-77 στο κλειστό του Ελληνικού από την Αρμάνι Μιλάνο και αποχαιρέτησαν την Ευρλίγκα, με τρεις νίκες και επτά ήττες. Από τον τέταρτο όμιλο πρώτη προκρίθηκε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, η Ρεάλ Μαδρίτης, η Αρμάνι Μιλάνο και η Παρτιζάν, ενώ μαζί με τον Πανιώνιο αποκλείστηκε και η Εφές Πίλσεν.

Ο Πανιώνιος αν και προηγήθηκε με 11-7 στην αρχή του αγώνα δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα και βρέθηκε στο τέλος της περιόδου να χάνει με 21-19. Στη δεύτερη περίοδο η Αρμάνι κατάφερε να ξεφύγει με +8 (26-34), ωστόσο οι «κυανέρυθροι» έκαναν το come back και ισοφάρισαν στο τέλος 42-42.

Στην τρίτη περίοδο ο Πανιώνιος με σερί 13-0 προηγήθηκε 55-45, αλλά οι Ιταλοί απάντησαν άμεσα με δικό τους σερί 10-0 και ισοφάρισαν 55-55. Η Αρμάνι ξεκίνησε το τέταρτο δεκάλεπτο στο +3 (58-61) και με 13 πόντους από τον Λούκα Βιτάλι έφτασαν στη νίκη με 87-77.

Τα δεκάλεπτα: 19-21, 42-42, 58-61, 77-87.

Πανιώνιος (Αλεξάνταρ Τριφούνοβιτς): Ξανθόπουλος 1, Τσβέτκοβιτς 13 (1), Ζορόσκι 14 (3), Γεωργαλής 2, Μάιλς 6, Ραίτσεβιτς 10 (2), Κένταλ 7, Γιαννούλης 5, Κανονίδης, Μπάξτερ 19.

Αρμάνι Μιλάνο (Πιέρο Μπούκι): Μπουλέρι, Χολ 5 (1), Σόου 7, Μορντέντε 3 (1), Βιτάλι 32 (7), Τόμας 12 (2), Ρόκα 2, Κατελίνας 6, Σανγκαρέ 3, Χόκινς 17 (2).