Τη δεύτερη ήττα του στο Β’ όμιλο της Ευρωλίγκα του πόλο γνώρισε ο Πανιώνιος, καθώς έχασε με 8-6 από τη Γιούγκ Ντουμπρόβνικ στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική της διοργάνωσης.

Να σημειώσουμε ότι η Γιούγκ πανηγύρισε την πρώτη της νίκη για τη φετινή περίοδο.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο, όταν ο η Γιούγκ έφτασε να προηγείται με 4-0, ενώ ο Πανιώνιος μείωσε σε 4-1 με το γκολ του Κουκή. Από εκεί και πέρα, οι Νεοσμυρνιώτες δεν κατάφεραν κάτι παραπάνω, από το να μειώσουν σε 8-6, όταν οι φιλοξενούμενοι είχε «σφραγίσει» τη νίκη και είχαν χαλαρώσει…

Τα οκτάλεπτα:
0-2, 1-2, 2-3, 3-1.

Πανιώνιος: Κοκκινάκης 2, Παπαδόγκωνας 2, Μιράλης, Κουκής.

Γιούγκ Ντουμπρόβνικ: Ντρόμπατς 3, Μπούσλιε 2, Μπόσκοβιτς, Ομπράντοβιτς, Τζόκοβιτς.

Στο άλλο παιχνίδι του Β’ ομίλου, η πρωταθλήτρια Ευρώπης Πρίμορατς Κότορ νίκησε στη Βουδαπέστη 8-5 τη Βάσας και σε μεγάλο βαθμό εξασφάλισε την πρόκριση στα προημιτελικά.

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες): Πρίμορατς 7, Γιουγκ 4, Πανιώνιος 3, Βάσας 3.