Άνοιξαν οι… ουρανοί (και) στο ΟΑΚΑ, με αποτέλεσμα η αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Προοδευτική ,για τη φάση των «32» του Κυπέλλου Ελλάδας, να διακοπεί στο 74ο λεπτό, λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου από την καταρρακτώδη βροχή.

Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια, μετά από απόφαση του διαιτητή του ματς και επέστρεψαν στο γήπεδο, μετά από μισή ώρα, προκειμένου να παιχτούν τα τελευταία λεπτά.

Για να συμβεί αυτό πάντως ενδιάμεσα «επιστρατεύτηκαν» αρκετές σκούπες, καθώς και ένα τρακτέρ, που προσπάθησαν να διώξουν τα νερά και να βελτιώσουν την κατάσταση του χορταριού.

Υπενθυμίζεται ότι οι «πράσινοι» βρίσκονται μπροστά στο σκορ με 4-0, χάρη σε δύο γκολ του Φορναρόλι (44′, 62′) κι ένα του Χριστοδουλόπουλου (45+2′) και Σό (83′).