Εύκολη κλήρωση

Πρώτη καταχώρηση: Τρίτη, 1 Ιουλίου 2008, 15:33
Εύκολη κλήρωση

Στο χέρι του Παναθηναϊκού είναι η υπόθεση – πρόκριση στον τρίτο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ. Οι “πράσινοι” το μεσημέρι της Τρίτης μπήκαν στην κλήρωση για το δεύτερο προκριματικό γύρο και θα αντιμετωπίσουν τη νικήτρια του ζευγαριού Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία) – Ρούναβικ (Νησιά Φερόε).

Οι δύο πιθανές αντίπαλες του “τριφυλλιού” θα κοντραριστούν σε δύο παιχνίδια (15-16/7 και 22-23/7) στα πλαίσια του πρώτου προκριματικού γύρου, ενώ η νικήτρια θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ στις 29 ή 30 Ιουλίου και ο επαναληπτικός μία εβδομάδα μετά στην έδρα του αντιπάλου.

Το πιο πιθανό σενάριο είναι ο Παναθηναϊκός να αγωνιστεί με τη Ντιναμό Τιφλίδας, καθώς η Ρούναβικ είναι μια ομάδα με πολύ περιορισμένες δυνατότητες.

Πρώτος προκριματικός γύρος

1. Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία) – Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)

2. Βαλέτα (Μάλτα) – Πετρζάλκα (Σλοβακία)

3. Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία) – Ρούναβικ (Ν. Φερόε)

4. Σάντα Κολόμα (Ανδόρρα) – Κάουνας (Λιθουανία)

5. Μουράτα (Σαν Μαρίνο) – Γκέτεμποργκ (Σουηδία)

6. Γιανέλι (Ουαλία) – Βέντσπιλς (Λετονία)

7. Ανόρθωση (Κύπρος) – Πιουνίκ (Αρμενία)

8. Ιντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζαν) – Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ)

9. Τάμπερε (Φινλανδία) – Μπουντούτςνοστ (Μαυροβούνιο)

10. Ντούντελανζ (Λουξεμβούργο) – Ντομζάλε (Σλοβενία)

11. Ντιναμό Τιράνων (Αλβάνια) – Μόντριτσα (Βοσνία)

12. Ακτόμπε (Καζακστάν) – Σερίφ (Μολδαβία)

13. Ντρογκέντα (ΕΪΡΕ) – Λεβάντια (Εσθονία)

14. ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία) – Βαλούρ (Ισλανδία)

 

Δεύτερος προκριματικός γύρος

1. Ρέιντζερς (Σκωτία) – Νικητής 4

2. Μπραν (Νορβηγία) – Νικητής 6

3. Παρτιζάν (Σερβία) – Νικητής 8

4. Νικητής 9 – Νικητής 2

5. Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία) – Νικητής 7

6. Νικητής 10 – Νικητής 1

7. Παναθηναϊκός – Νικητής Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία) – Ρούναβικ (Νησιά Φερόε)

8. Βασιλεία (Ελβετία) – Νικητής 5

9. Σπάρτα Πράγας (Τσεχία) – Νικητής 12

10.Ντιναμό Κιέβου (Ουκρανία) – Νικητής 13

11. Άντερλεχτ (Βέλγιο) – Νικητής 14

12. Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ) – Βίσλα Κρακοβίας (Πολωνία)

13. Φενερμπαχτσέ (Τουρκία) – ΜΤΚ (Ουγγαρία)

14. Άαλμποργκ (Δανία) – Νικητής 11

Τελευταία ενημέρωση: Τρίτη, 1 Ιουλίου 2008, 15:33