Την πρώτη φετινή του νίκη στο πρωτάθλημα της Super League πέτυχε την Κυριακή ο Πλατανιάς στο Κλεάνθης Βικελίδης.

Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη για δεύτερη διαδοχική χρονιά πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Άρη, επικρατώντας αυτή τη φορά με 2-1 σκορ κι έτσι πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Πιο συγκεκριμένα ο Πλατανιάς έφτασε τους 8 βαθμούς, πιάνοντας στη βαθμολογία την ομάδα της Θεσσαλονίκης, η οποία, μετά από δύο συνεχόμενες νίκες, επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα.

Οι Χανιώτες προηγήθηκαν με τέρμα του Τόρες στο 43ο λεπτό, ο Ουντότζι ισοφάρισε στο 73′, ωστόσο ο Φανούρης Γουνδουλάκης βρήκε.. δίχτυα στο 83 λεπτό, βάζοντας την υπογραφή του στην παρθενική νίκη των «ερυθρόλευκων» στη φετινή σεζόν.

Άρης (Ζόραν Μιλίνκοβιτς): Διούδης, Ψυχογιός, Μαργαρίτης, Ηρακλής, Έλσνερ, Τριανταφυλλάκος, Νταμαρλής (85’ Σουνάς), Παπαδόπουλος (65’ Μανιάς), Τάτος, Ουντότζι, Ιμπέ (57’ Σταυρόπουλος).

Πλατανιάς (Μαρίνος Ουζουνίδης): Γιωργαλλίδης, Ζουμπουλάκης, Δημήτρης (71’ Ράφαελ), Φαΐσκα, Φερνάντεζ, Σιώπης, Τετέ, Αγκιλέρα (85’ Ιντζίδης), Μοράλ, Μπέλιτς (67’ Γουνδουλάκης), Τόρες.