Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Άρης από την Μπενφίκα σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο «Κλεάνθης Βικελίδης» και παρακολούθησαν 5.000 φίλαθλοι. Το μοναδικό γκολ πέτυχε στο 51’ ο Ρόσα. Ντεμπούτο για τον Άρη έκανε ο Αγκάνθο.

Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου, ο βετεράνος παίκτης του συλλόγου, Γιώργος Ζήνδρος, παρέδωσε αναμνηστική πλακέτα στους ανθρώπους της Μπενφίκα. Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αείμνηστου Ανέστη Πεταλίδη, ο οποίος «έφυγε» από τη ζωή την περασμένη Παρασκευή.

Από την εξέδρα παρακολούθησε το ματς ο Μάρκος Βελλίδης, το θέμα του οποίου παραμένει σε εκκρεμότητα. Ο παίκτης αρνείται να ζητήσει συγνώμη από τον προπονητή του, Μάκη Κατσαβάκη και κανείς δεν γνωρίζει τι θα επακολουθήσει.