Γ΄ Εθνική: Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου

Γ΄ Εθνική: Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου

Με τις αναμετρήσεις της 23ης αγωνιστικής στους επτά από τους οκτώ ομίλους και της 20ής ημέρας στον 7ο, συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο 23-24 Μαρτίου το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής.

Το Σάββατο (23/3) θα διεξαχθεί η αναμέτρηση Διαγόρας Ρόδου-Αστέρας Αμαλιάδας για τον 6ο όμιλο, ενώ το κυρίως... πιάτο είναι προγραμματισμένο για την Κυριακή (24/3).

Το πρόγραμμα (όλοι οι αγώνες αρχίζουν στις 15:00, εκτός αν αναφέρεται διαφορετικά) και οι βαθμολογίες έχουν ως εξής:

1ος όμιλος (23η αγωνιστική)

Απόλλων Παραλιμνίου-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 24/3

Ορφέας Ξάνθης-Νέστος Χρυσούπολης 24/3

Ασπίδα Ξάνθης-ΑΕ Καλαμπακίου 24/3

ΠΑΟΚ Κοσμίου-Πανσερραϊκός 24/3

Καβάλα-Αλέξανδρος Κιλκίς 24/3

Εθνικός Σιδηροκάστρου-Άρης Αβάτου 24/3

Κεραυνός Πέρνης-Αετός Ορφανού 24/3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 22 αγώνες)

Καβάλα 54

Νέστος Χρυσούπολης 53

Απόλλων Παραλιμνίου 38

Πανσερραϊκός 36

Αετός Ορφανού 36

Άρης Αβάτου 35

Αλέξανδρος Κιλκίς 35

Ορφέας Ξάνθης 32

Κεραυνός Πέρνης 27

ΑΕ Καλαμπακίου 22

Εθνικός Αλεξανδρούπολης 18

Ασπίδα Ξάνθης 17

ΠΑΟ Κοσμίου 13

Εθνικός Σιδηροκάστρου 10

* Ο Κεραυνός Πέρνης έχει -3 βαθμούς.

2ος όμιλος (23η αγωνιστική)

ΠΑΟ Κουφαλίων-ΑΣ Γιαννιτσά 24/3

Νίκη Αγκαθιάς-Εδεσσαϊκός 24/3

Μακεδονικός-Αγροτικός Αστέρας 24/3

Ερμής Αμυνταίου-Μελιτέας Μελίτης 24/3

ΠΟ Τρίγλιας-Ολυμπιακός Κυμίνων 24/3

ΑΠΕ Λαγκαδά-Βέροια 24/3

Αλμωπός Αριδαίας-Άρης Παλαιοχωρίου 24/3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 22 αγώνες)

Βέροια 48

Άρης Παλαιοχωρίου 44

ΠΟ Τρίγλιας 43

Νίκη Αγκαθιάς 41

Εδεσσαϊκός 38

Αλμωπός Αριδαίας 37

Αγροτικός Αστέρας 34

Μακεδονικός 32

ΑΣ Γιαννιτσά 30

ΠΑΟ Κουφαλίων 18

Ολυμπιακός Κυμίνων 18

ΑΠΕ Λαγκαδά 13

Ερμής Αμυνταίου 12

Μελιτέας Μελίτης 12

3ος όμιλος (22η αγωνιστική)

ΑΕ Λευκίμμης-Αχέρων Καναλακίου 24/3 (14:00)

Μακεδονικός Φούφα-Θρίαμβος Σερβιανών 24/3

Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας-Σούλι Παραμυθιάς 24/3

Κρόνος Αργυράδων-Ναυπακτιακός Αστέρας 24/3

Τηλυκράτης Λευκάδας-Γρεβενά Αεράτα 24/3

Θεσπρωτός-ΑΟ Φλωριάδας 3-0 (α.α.)

Ρεπό: Μακεδονικός Σιάτιστας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 20 αγώνες)

Μακεδονικός Φούφας 41-21αγ.

Κρόνος Αργυράδων 40

Ναυπακτιακός Αστέρας 39

Σούλι Παραμυθιάς 37-21αγ.

ΑΕ Λευκίμμης 36

Θεσπρωτός 35

Αχέρων Καναλακίου 35

Τηλυκράτης Λευκάδας 30

Θρίαμβος Σερβιανών 28

Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας 26-21αγ.

Μακεδονικός Σιάτιστας 13-21αγ.

Γρεβενά Αεράτα 5

ΑΟ Φλωριάδας -7

* Ο ΑΟ Φλωριάδας έχει -9 βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα και -6 βαθμούς στη νέα σεζόν.

4ος όμιλος (23η αγωνιστική)

ΑΟ Σελλάνων-Πιερικός 24/3

Θησέας Αγριάς-ΑΣ Μετέωρα 24/3

Φωκικός-Αστέρας Ιτέας 24/3

ΑΟ Στυλίδας-Οικονόμος Τσαριτσάνης 24/3

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Απόλλων Μακρυχωρίου 24/3

Νίκη Βόλου-ΓΣ Αλμυρού 24/3

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ολυμπιακός Βόλου 0-3 (α.α.)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 22 αγώνες)

Νίκη Βόλου 59

Ολυμπιακός Βόλου 59

Αστέρας Ιτέας 38

ΑΣ Μετέωρα 35

ΓΣ Αλμυρού 31

Θησέας Αγριάς 31

ΑΟ Σελλάνων 29

Οικονόμος Τσαριτσάνης 29

Πιερικός 26

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 24

ΑΟ Στυλίδας 24

Απόλλων Μακρυχωρίου 24

Φωκικός 16

Αναγέννηση Καρδίτσας -8

* Η Αναγέννηση Καρδίτσας έχει -9 βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα και -6 βαθμούς στη νέα σεζόν.

5ος όμιλος (23η αγωνιστική)

Ατρόμητος Πειραιά-ΑΕΕΚ 24/3

Προοδευτική-ΟΦ Ιεράπετρας 24/3

Γιούχτας-Ατσαλένιος 24/3

Κερατσίνι-ΑΟ Επισκοπής 24/3

Αμπελακιακός-Ιωνικός 24/3

ΑΕ Νεάπολης-Εθνικός 24/3

Ρεπό: ΑΟ Παλαιόχωρας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 20 αγώνες)

ΟΦ Ιεράπετρας 41-21αγ.

Εθνικός Πειραιώς 39

Ιωνικός 37

Γιούχτας 36

ΑΟ Επισκοπής 33

Κερατσίνι 30

ΑΕΕΚ 26

Προοδευτική 25-21αγ.

Ατσαλένιος 25

Αμπελακιακός 22

ΑΟ Παλαιόχωρας 20-21αγ.

Ατρόμητος Πειραιά 9-21αγ.

ΑΕ Νεάπολης 9

6ος όμιλος (23η αγωνιστική)

Διαγόρας Ρόδου-Αστέρας Αμαλιάδας 23/3 (13:00)

Παμβουπρασιακός-Φοίβος Κρεμαστής 24/3 (13:15)

Ιάλυσος-Διαγόρας Βραχνέικων 24/3 (14:15)

Παλληνιακός-Πανηλειακός 24/3

Παναιγιάλειος-Πανμοβριακός 24/3

Αχαρναϊκός-Νίκη Τραγανού 24/3

Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 20 αγώνες)

Ιάλυσος 51

Διαγόρας Ρόδου 47-21αγ.

Παμβουπρασιακός 36-21αγ.

Θύελλα Ραφήνας 33-21αγ.

Παλληνιακός 33

Διαγόρας Βραχνέικων 31

Πανηλειακός 30

Νίκη Τραγανού 22

Αχαρναϊκός 21

Πανμοβριακός 19

Παναιγιάλειος 18

Φοίβος Κρεμαστής 13-21αγ.

Αστέρας Αμαλιάδας 3

7ος όμιλος (20η αγωνιστική)

Ηλυσιακός-Χαραυγιακός 24/3

Πανθηραϊκός-Χαλκίδα 24/3

Άγιος Ιερόθεος-Αιγάλεω 24/3

Άγιοι Ανάργυροι-Αιολικός 24/3

Κόρινθος-Θύελλα Καμαρίου 24/3

Απόλλων Ερέτριας-Καλλιθέα 24/3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 19 αγώνες)

Αιγάλεω 47

Ηλυσιακός 35

Αιολικός 34

Πανθηραϊκός 30

Άγιοι Ανάργυροι 28

Άγιος Ιερόθεος 27

Θύελλα Καμαρίου 22

Καλλιθέα 20

Χαραυγιακός 20

Χαλκίδα 19

Κόρινθος 17

Απόλλων Ερέτριας 6

8ος όμιλος (23η αγωνιστική)

ΑΟ Κατασταρίου-ΑΟ Εικοσιμίας 24/3 (11:00)

Ερμιονίδα-Ένωση Ασπροπύργου 24/3

Πελλάνας Καστορείου-Παναργειακός 24/3

Καλαμάτα-ΑΟ Υπάτου 24/3

Παναρκαδικός-Αμβρυσσέας Διστόμου 24/3

Μανδραϊκός-Αστέρας Βλαχιώτη 24/3

Ένωση Λέρνας-Πάμισος Μεσσήνης 24/3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 22 αγώνες)

Καλαμάτα 56

Ένωση Ασπροπύργου 54

Παναργειακός 45

Ερμιονίδα 36

Πελλάνας Καστορείου 35

ΑΟ Υπάτου 35

ΑΟ Κατασταρίου 34

Παναρκαδικός 32

Αστέρας Βλαχιώτη 31

Αμβρυσσέας Διστόμου 23

Μανδραϊκός 22

Ένωση Λέρνας 18

Πάμισος Μεσσήνης 8

ΑΟ Εικοσιμίας 2

Τελευταία ενημέρωση: Παρασκευή, 22 Μαρτίου 2019, 21:37