Ισόπαλοι Ατρόμητος και Ολυμπιακός Βόλου

Πρώτη καταχώρηση: Κυριακή, 17 Οκτωβρίου 2010, 18:00
Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στο Περιστέρι, για την 6η αγωνιστική της Super League, ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Ολυμπιακό Βόλου. Το τελικό 2-2 έδωσε από ένα βαθμό σε κάθε ομάδα, στο παιχνίδι όπου οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν άλλες δύο.

Στο 43’ ο Μπρίτο άνοιξε το σκορ και στο 57’ ο Μπρέσκα ισοφάρισε σε 1-1. Ο Σαμπού στο 79’, που πέτυχε το πρώτο του γκολ στη Super League έδωσε το προβάδισμα στον Ατρόμητο, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 83’ ο Ντολεζάι.

Πιο ορεξάτος μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ο Ατρόμητος, ο οποίος επεδίωξε να επιβάλλει το ρυθμό του και να σκοράρει πριν από τον Ολυμπιακό Βόλου. Στο πρώτο μισάωρο οι Περιστεριώτες είχαν μια ανούσια υπεροχή, ενώ στο 37’ διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι, όταν ο Ντολεζάι χτύπησε τη μπάλα με το χέρι.

Τελικά το 1-0 για τον Ατρόμητο σημειώθηκε στο 43’. Ένα λάθος του Ρόκα επέτρεψε στον Μπρίτο να πλασάρει και να σημειώσει το 1-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός Βόλου βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει με «δράστη» τον Μάριο Μπρέσκα, ο οποίος είχε περάσει στο ημίχρονο σαν αλλαγή στη θέση του Ρίκκα.

Ο Σλοβάκος στο 57’ έφυγε στην αντεπίθεση και με πλασέ πέτυχε το 1-1. Η ομάδα του Περιστερίου στη συνέχεια προσπάθησε να πετύχει το δεύτερο της γκολ, όμως στο 62’ ο Καμαρά είδε τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι, ενώ στο 71’ ο Ρόκα δεν επέτρεψε στον φορ των γηπεδούχων να χριστεί σκόρερ.

Τελικά το 2-1 σημειώθηκε στο 79’ από τον Σαμπού, μετά από σέντρα του Νεμπεγλέρα, όμως ο Ολυμπιακός Βόλου δεν βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει για δεύτερη φορά.

Στο 83' ο Ντολεζάι με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά σκόραρε, ενώ στις καθυστερήσει ο Καμπάνταης έχασε σημαντική ευκαιρία να δώσει στους «ερυθρόλευκους» τη νίκη.

Ατρόμητος – Ολυμπιακός Βόλου 2-2 (NOVASPORTS 2)

Γκολ:
43' Μπρίτο, 79' Σαμπού - 57' Μπρέσκα, 82' Ντολεζάι