Με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε το φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Απόλλωνα Σμύρνης, στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης. Οι γηπεδούχοι παρατάχθηκαν με αρκετές απουσίες και ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος, έδωσε χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν είχαν παίξει στις πρώτες δύο αγωνιστικές της Super League.

Το σκορ άνοιξε για τον Πανιώνιο στο 35ο λεπτό ο Κούρντι με ατομική ενέργεια και σουτ από το ύψος της περιοχής, ενώ σε ανάλογη φάση στο 53ο λεπτό, ο Διαμαντίδης ισοφάρισε για την ομάδα της Ριζούπολης.

Πανιώνιος:
Σιδεράκης, Κούρντι, Λαμπρόπουλος, Κοντοχρήστος, Αυλωνίτης, Γιαννούλης, Μιλοβάνοβιτς, Σάμαρης, Ντούνης, Οκόγιε, Καμπάνταης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι Σπυρόπουλος, Κούρος, Ζυγογιάννης, Σμυρλής, Σπανός, Μπούζας, Ανέστης, Βλάχος.