Την υπογραφή του Κιελίνι έφερε η νίκη της Ιταλίας απέναντι στο Αζερμπαϊτζάν. Ο στόπερ της Γιουβέντους σημείωσε και τα τρία γκολ της αναμέτρησης, δύο για την ομάδα του και ένα αυτογκόλ, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Η «σκουάντρα ατζούρα» χρειάστηκε 44 αγωνιστικά λεπτά για να καταφέρει να διασπάσει τη μαζική άμυνα των Αζέρων. Μετά το πρώτο γκολ του 30χρονου αμυντικού, οι φιλοξενούμενοι πήραν πρωτοβουλίες και απείλησαν την ομάδα του Κόντε.

Στο 77′ ο Κιελίνι σκόραρε στην εστία της ομάδας του και ισοφάρισε για λογαριασμό των φιλοξενουμένων, ωστόσο, 5 λεπτά αργότερα, διόρθωσε το λάθος του, χαρίζοντας στους Ιταλούς το δεύτερο τρίποντο σε δύο αναμετρήσεις, στο πλαίσιο των προκριματικών για το Euro 2016.