«Κλειδώνει» την πρόκριση ο ΠΑΟΚ

Πρώτη καταχώρηση: Δευτέρα, 3 Αυγούστου 2009, 19:57
«Κλειδώνει» την πρόκριση ο ΠΑΟΚ

Σε ρυθμούς… Valerenga κινούνται στον ΠΑΟΚ. Ο «δικέφαλος του Βορρά» αντιμετωπίζει την Πέμπτη στις 21:45 στην «Τούμπα» τη Valerenga στον επαναληπτικό του 2-1 με το οποίο είχε επικρατήσει στο Oslo.

Η ομάδα του Fernando Santos είναι το φαβορί για να περάσει στην φάση των play off του Europa League και θέλει να… κλειδώσει την πρόκριση για την επόμενη φάση της δεύτερης τη τάξει ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης.

Οι επαναληπτικοί του τρίτου προκριματικού γύρου του Europa League ξεκινούν αύριο με την Ομόνοια του Τάκη Λεμονή να ψάχνει την ανατροπή απέναντι στη Vaslui, από την οποία ηττήθηκε με 2-0 στη Ρουμανία.

Το πρόγραμμα:

Ομόνοια (Κύπρος)- FC Vaslui (Ρουμανία) 4/8 (0-2)  
ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ)-Valerenga (Νορβηγία) 6/8 (2-1)  
Pacos Ferreira (Πορτογαλία)-Bnei Yehunda (Ισραήλ) 6/8 (0-1)  
Hapoel Tel Aviv (Ισραήλ)- IFK Gothenburg (Σουηδία) 6/8 (3-1)  
Red Star Belgrade (Σερβία)- Din. Tbilisi (Γεωργία) 6/8 (0-2)  
FK Karabakh (Αζερμπαϊτζάν)- Honka (Φινλανδία) 6/8 (1-0)  
OB Odense (Δανία)- Rabotnicki (ΠΓΔΜ) 6/8 (4-3)  
NK Ljubljana (Σλοβενία)- Metalurg Donetsk (Ουκρανία) 6/8 (0-2)  
Lech Poznan (Πολωνία)- Fredrikstad (Νορβηγία) 6/8 (6-1)  
Fulham (Αγγλία)- Vetra (Λιθουανία) 6/8 (3-0)  
Austria Vienna (Αυστρία)- Vojvodina Novi Sad (Σερβία) 6/8 (1-1)  
Sturm Graz (Αυστρία)- Petrovac (Μαυροβούνιο) 6/8 (2-1)  
ΑΠΟΠ/Κινύρας (Κύπρος)- Rapid Vienna (Αυστρία) 6/8 (1-2)  
Derry City (Ιρλανδία)- CSKA Sofia (Βουλγαρία) 6/8 (0-1)  
Legia Warsaw (Πολωνία)- Brondby (Δανία) 6/8 (1-1)  
Galatasaray (Τουρκία)- Maccabi Netanya (Ισραήλ) 6/8 (4-1)  
Liberec (Τσεχία)- Vaduz (Λιχτενστάιν) 6/8 (1-0)  
Hajduk Split (Κροατία)- Zilina (Σλοβακία) 6/8 (1-1)  
Motherwell (Σκωτία)- Steaua Bucuresti (Ρουμανία) 6/8 (0-3)  
NAC Breda (Ολλανδία)- Polonia Warsaw (Πολωνία) 6/8 (1-0)  
Hamburger SV (Γερμανία)- Randers FC (Δανία) 6/8 (4-0)  
Kosice (Σλοβακία)- Slavija Sarajevo (Βοσνία) 6/8 (2-0)  
FC Lahti (Φινλανδία)- Club Brugge (Βέλγιο) 6/8 (2-3)  
Olomouc (Τσεχία)- Aberdeen (Σκοτία) 6/8 (5-1)  
Krylya Sovietov (Ρωσία)- St. Patricks (Ιρλανδία) 6/8 (0-1)  
Cherno More Varna (Βουλγαρία)- PSV Eindhoven (Ολλανδία) 6/8 (0-1)  
Budapest Honved (Ουγγαρία)- Fenerbahce (Τουρκία) 6/8 (1-5)  
Lille (Γαλλία)- Sevojno (Σερβία) 6/8 (2-0)  
AA Gent (Βέλγιο)- AS Roma (Ιταλία) 6/8 (1-3)  
FK Sarajevo (Βοσνία)- Helsingborg (Σουηδία) 6/8 (1-2)  
Slaven Belupo (Κροατία)- Tromso (Νορβηγία) 6/8 (1-2)  
Metalist Kharkiv (Ουκρανία)- NK Rijeka (Κροατία) 6/8 (2-1)  
Basel (Ελβετία)-KR Reykjavik (Ισλανδία) 6/8 (2-2)  
Elfsborg (Σουηδία)- Braga (Πορτογαλία) 6/8 (2-1)  
Young Boys Bern (Ελβετία)- Athletic Bilbao (Ισπανία) 6/8 (1-0)

Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 3 Αυγούστου 2009, 19:57