Ούτε σήμερα δεν θα μπορέσει να ολοκληρωθεί το παιχνίδι της Καβάλας με τον Πανιώνιο. Το παιχνίδι για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας άρχισε χθες στο «Ανθή Καραγιάννη», αλλά ο διαιτητής Ντάκος αναγκάστηκε να το διακόψει στο 68ο λεπτό και ενώ το σκορ ήταν 0-0, λόγω της βροχής.

Ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου είχε μετατραπεί σε… βούρκο και οι δύο ομάδες δεν ήταν δυνατό να παίξουν ποδόσφαιρο. Έτσι, η αναμέτρηση έχει προγραμματιστεί να συνεχιστεί σήμερα για τα υπόλοιπα 22 λεπτά και τις καθυστερήσεις, αλλά αυτό δεν φαίνεται δυνατό.

Από το πρωί, στην Καβάλα, οι ουρανοί… άνοιξαν και η βροχή επιβάρυνε κι άλλο τον ήδη κακό αγωνιστικό χώρο. Δυσοίωνη είναι και η πρόβλεψη της μετεωρολογικής υπηρεσίας για την παράταση της κακοκαιρίας Η οριστική απόφαση για την αναβολή ή τη διεξαγωγή του αγώνα θα ληφθεί λίγο μετά τις 17:00 από το διαιτητικό τρίο.