Ο ΑΓΟ Ρεθύμνου κατάφερε να πάρει τη νίκη με 68-65 επί του Απόλλωνα Πατρών στην 3η και τελευταία ημέρα του 2ου τουρνουά «Πέτρος Οικονομάκης», που διοργανώνει. Ο Απόλλωνας «έχασε» τον Νίκο Αργυρόπουλο με διάστρεμμα ύστερα από σύγκρουση με τον Ούρος Ντούβνιακ.

Το παιχνίδι ήταν κλειστό και οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ. Ο Απόλλων μείωσε 50-46 στο 29ο λεπτό και προσπέρασε 57-56, στο 35ο λεπτό. Στα τελευταία λεπτά, ο ΑΓΟΡ μετά από αντιαθλητικό φάουλ που κέρδισε ο Πέτγουεϊ ξέφυγε με +3, 62-59, στο 37′. Ο Απόλλων μείωσε με τον Πέτροβιτς (62-61), αλλά ο Ντούβνιακ με πέντε σερί πόντους διαμόρφωσε το 67-63 και χάρισε τη νίκη στην ομάδα της Κρήτης.