Ιταλία – Serie A

Την ήττα με 3-1 γνώρισε στο «Μπέργκαμο» από την Αταλάντα η Ίντερ. Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο που βρίσκεται στην πρώτη θέση του Καμπιονάτο με 43 βαθμούς, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 18′ από το γκολ που πέτυχε ο Φλοκάρι για λογαριασμό των γηπεδούχων. Στο 28′ και το 33′ ο Ντόνι ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-0, ενώ η Ίντερ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 3-1 στις καθυστερήσεις με τον Ιμπραΐμοβιτς.

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής: Σιένα-Ρετζίνα 1-0, Μίλαν-Φιορεντίνα 1-0, Αταλάντα-Ίντερ 3-1, Κάλιαρι-Ουντινέζε 2-0, Κατάνια-Μπολόνια 1-2, Κιέβο-Νάπολι 2-1, Λέτσε-Τζένοα 0-2, Σαμπντόρια-Παλέρμο 0-2, Τορίνο-Ρόμα 0-1, Λάτσιο-Γιουβέντους 1-1.

Αγγλία – Premier League

Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής: Μπλάκμπερν-Νιούκαστλ 3-0, Μπόλτον-Μάντσεστερ Γ. 0-1, Τσέλσι-Στόουκ Σίτι 2-1, Μάντσεστερ Σίτι-Γουϊγκαν 1-0, Σάντερλαντ-ʼστον Βίλα 1-2, Γουέστ Μπρομ-Μίντλεσμπρο 3-0, Χαλ-ʼρσεναλ 1-3, Γουέστ Χαμ-Φούλαμ 3-1, Τότεναμ-Πόρτσμουθ 1-1.

Ισπανία – Primera Division

Τη νίκη με 3-1 απέναντι στην Οσασούνα πήρε η Ρεάλ Μαδρίτης στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου». Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 20′ με τον Νεκουνάμ, πριν ισοφαρίσει ο Σέρχι Ράμος στο 50′. Στο 64′ ο Χιγουαΐν πέτυχε το 2-1 και το τελικό σκορ διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Ρομπέν. Η Οσασούνα από το 83′ αγωνίστηκε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Χουανφράν.

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής: Μπαρτσελόνα-Λα Κορούνια 5-0, Σεβίλλη-Νουμάνθια 1-0, Βιγιαρεάλ-Μαγιόρκα 2-0, Ρεάλ Μαδρίτης-Οσασούνα 3-1, Χετάφε-Σανταντέρ 0-1, Ουέλβα-Σπόρτινγκ Χιχόν 2-0, Βαγιαδολίδ-Μπέτις 1-3, Μάλαγα-Εσπανιόλ 4-0, Αθλέτικ Μπιλμπάο-Βαλένθια 3-2, Αλμερία-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-1.